Soylu: Diğer mitingler toplama tiyatro

İstanbul'da miting düzenleyen DP lideri Soylu, "Bugün kentteki diğer mitinglerde toplama insanlarla tiyatro oynanıyor" dedi. Mitingde partiye uyarlanan Fatih Ürek'in Hadi Hadi şarkısı çalındı.

22.03.2009 - 17:25

Soylu: Diğer mitingler toplama tiyatro

Yerel seçim için son viraja girilirken İstanbul'da bugün partiler kozlarını paylaştı. Demokrat Parti'nin (DP) İstanbul mitingi Gaziosmanpaşa'daydı.


DP Genel Başkanı Süleyman Soylu, sokakların adamı olduğunu belirterek, "Bugün İstanbul'un diğer yerlerinde de mitingler var. Toplama insanlarla toplama tiyatrolar oynanıyor yıllardır. Burada halk var, hizmet var, yarını arayan Türkiye var" diye konuştu.

Arkasında tek bir kara leke olmadığını dile getiren Soylu, "Bize destek verin ki işsizliğin, yoksulluğun defterini düreyim. Yolsuzluğun üzerine karabasan gibi çökeyim. Banan destek verin ki şu Türkiye'nin kitabını yeniden yazayım" dedi.

Hükümete göstermek için elindeki sarı kartı seçmenlere gösteren Soylu, "Peki bunlara bir cevap vermemiz gerekir mi? 29 Martta bunların kavga, faiz, işsizlik, yolsuzluk siyasetine alet olunmamalıdır. 29 Martta hükümete sarı kart göstermeye hazır mısınız?" diye sordu.

Kalabalıktan bazı kişilerin "kırmızı kart" demesi üzerine Soylu, "Siz 29 Martta sarı kartı gösterin. Siz, bu temiz, yiğit ve cesur evladınıza 'evet' deyin, eğer anlamazlarsa ben 6 ayda bunların ipliğini pazara çıkarıp, kırmızı kart göstereceğim" dedi.

CHP'yi de eleştiren Soylu şunları söyledi:

"Birisi bir meydanda, diğeri bir meydanda aylardan beri kavga yapıyor. 'İstanbul'da yolsuzluk var' diyor. 'E Günaydın' derler. İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisinde CHP grubu da var mı, var. Binlerce imar dosyası geçti mi, geçti. O zaman hiçbir hesap sormadılar."

Süleyman Soylu, miting öncesi alana gelirken "Onun Kasımpaşası varsa Süleyman Soylu'nun Gaziosmanpaşası var" ve "Başbakan Süleyman Soylu", "Geleceğin Başbakanı" sözleriyle karşılandı.

DP adaylarının takdim edildiği miting boyunca Fatih Ürek'in "Hoşgeldin Yar Yüreğime/ Hadi Hadi" isimli şarkısına DP için uyarlanan sözlerine yer verildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...