İlişkili Haberler

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun polislere okul önünde uyuşturucu satanların bacaklarını kırması çağrısı yapması tartışmalara neden oldu.

CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer, Bakan Soylu hakkında suç duyurusunda bulundu.

Hürriyet gazetesine konuşan Süleyman Soylu, uyuşturucu ile mücadelede kararlılıklarını göstermeleri gerektiğini söyledi.

O sözleri dikkat çekmek için sarf ettiğini savunan Soylu, "İki yıldır bunu söylüyorum, hiçbir polis gidip ayak kırmadı" diye konuştu.

Açıklamalarının yargıya güvensizlik anlamına gelmediğini ifade eden Soylu, "Yakalıyoruz, ertesi gün aynı yere başkasını gönderiyorlar, çünkü aylık gelirleri 10 bin lira ve adam bulmakta zorlanmıyorlar" dedi.

İçişleri Bakanı, "Asıl uyuşturucu baronlarını bulamıyoruz. En büyük eksikliğimiz bu" dedi.

TARTIŞMA YARATAN SÖZLER

Genel Güvenlik ve Uyuşturucuyla Mücadele Toplantısı'nda konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Bir uyuşturucu satıcısını gördükleri zaman, beni ne kadar kınarlarsa kınasınlar, ne kadar eleştirirlerse eleştirsinler, o uyuşturucu satıcısının ayağını kırmayan polis görevini yapmamış demektir. Benim ülkemin gencinin canına mal olacak, onu zehirleyecek ve aileleri huzursuz yapacak bir kişiye gereğini yerine getiren suçunu bana atsın. Suçu neyse 5, 10 ya da 20 yıl içeride yatmaksa yatarım. 2018 yılında bunların tepesine çökeceğiz ve milletimizi bu illetten kurtaracağız” demişti.