Sözcü Çelik: Kurallara uymazsak yeni sıkıntılar yaşarız

Partisinin MYK toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Ömer Çelik, darbe çağrısı tartışmasına ilişkin ''Türkiye'nin darbe gündemi yoktur'' dedi. Öte yandan Çelik, salgın konusunda rehavete kapılmamak gerektiğini ve kurallara uyulmazsa yeni sıkıntılar doğabileceğini bir kez daha yineledi.

ntv.com.tr 12.05.2020 - 17:36

Sözcü Çelik: Kurallara uymazsak yeni sıkıntılar yaşarız

AK Parti Sözcüsü Çelik, MYK toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. 

Konuşmasının başında, dünyada ve Türkiye'deki corona virüs mücadelesine değinen Çelik, ''virüs salgınıyla ilgili hem dünyada hem de Türkiye'deki gelişmelere katkı sağlamaya çalışırken hem de ülke gündemi ile ilgileniyoruz'' dedi.  

Ömer Çelik ayrıca, bütün hemşirelerin gününü kutlayarak şükranlarını iletti. 

Sözcü Çelik'in konuşmasından öne çıkanlar:

''Geçtiğimiz günlerde bir ülke yaşlı vatandaşlarını corona virüs mücadelesinde koruyamadıkları ifade etti. Bizde ise durum salgın hastanelerimiz hızlı bir şekilde ilerliyoruz.   

DARBE ÇAĞRISI TARTIŞMASI

Anti demokratik açıklamalarda bulunanlara, darbe ifadesini kullanan kişilere parti yönetimlerinden destek geldi. Hükümet konuları konuşulmasın nedeniyle darbe konusu gündeme getirildi. Bu çirkin konunun gündeme gelmesi sonucu biz de demokratik namus dersi verdik. Türkiye'nin bir darbe gündemi yoktur. Türkiye'de demokrasi yerleşiktir. Türkiye'nin tedbir alması gerek tek bir konu vardır bu iflah olmaz zihniyetin nasıl yok alt edileceğidir.

LİBYA'DAKİ SON GELİŞMELER

Misyonlarımız hedef alınırsa Hafter meşru hedefimiz olur. Kalıcı ateşkesin sağlanmasını istiyoruz ve buna destek veriyoruz. 

TÜRKİYE'NİN NORMALLEŞME TAKVİMİ

Virüs tehdidi hala geçmiş değil. Kurallara uymazsak yeni sıkıntılar yaşarız. Umutlu olmamız gerekir. Salgın sonrası dünyanın durumunu tartışıyoruz. 

Sayfa Yükleniyor...