Sözleşmeli erlik için yarın son gün

10 bin 659 sözleşmeli er alımı için başvurular yarın sona eriyor. Yoğun talep üzerine Ankara'da yapılması planlanan başvuru ve sınavlar 9 ile yaydı.

Anadolu Ajansı 20.10.2011 - 12:37

10 bin 659 sözleşmeli er alımı için başvurular yarın sona eriyor. Gelen yoğun talep üzerine sadece Ankara'da yapılması planlanan başvuru ve sınavları 9 ile yaydı.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK), 10 bin 659 sözleşmeli er alımı için çalışma başlattı.

Temmuz ayında 5 bin 103 sözleşmeli personel alımı yapan Kara Kuvvetleri Komutanlığı, şoför, ahçı, ekmek pişirici, elektrik ve güç kaynakları operatörü, bilgisayar işletmeni ve köpek eğitici alanlarında görev alacak personel istihdamı için gelen yoğun başvurular üzerine, başvuru merkezlerini 9 ile yaydı.

Önceki alımlarda sadece Ankara'da yapılan başvuru ve sınav, İstanbul'da 2 ayrı birlik olmak üzere 10 noktada yapılacak. Halen silah altında bulunan erler ise başvurularını görev yaptıkları birliklere yapacak.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nın belirlediği başvuru şartlarına göre terhisinin üzerinden 3 yıl geçmemiş olanların yanı sıra 26 yaşından gün almamış olanlar ve halen silah altında bulunanlar başvuruda bulunabilecek. 7 Eylül'de başlayan başvurular yarın mesai bitimiyle sona erecek.

Ön başvuru sonuçları, 28 Kasım'da açıklanacak. Ön başvuruları kabul edilen adayların ön sağlık muayenesi, fiziki kabiliyet testleri ve mülakat işlemleri 6 Şubat'a kadar sonuçlandırılacak. Asil ve yedek adayların listesinin açıklanacağı tarih ise daha sonra duyurulacak.

Sözleşmeli er olarak istihdam edilmek isteyenler, ön başvurularını şu merkezlere yapabilecek :

Adana (6'ıncı Kolordu Komutanlığı), Ankara (Zırhlı Birlikler Okulu), Balıkesir, Bakım Okulu ve Eğitim Merkez Komutanlığı), Elazığ (8'inci Kolordu Komutanlığı), Erzurum (9'uncu Kolordu Komutanlığı), İstanbul (İkmal Maliye Okulu ve Eğitim Merkez Komutanlığı-47'inci Motorlu Piyade Alay Komutanlığı), İzmir (İS.Okulu ve Eğitim Merkez Komutanlığı), Samsun (Sah. SHH Okulu), Trabzon (48'inci Motorlu Piyade Tugayı).

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...