SP: Başbakan CHP muskasını kullanıyor

Saadet Partisi lideri Kurtulmuş, "Sayın Başbakan, 'Sakın ha oyları bölmeyin, aradan CHP çıkar' diyerek CHP muskasını kullanıyor" dedi.

12.03.2009 - 17:40

SP: Başbakan CHP muskasını kullanıyor

Bartın'daki mitingde konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, iktidar ve anamuhalefet partisinin mahalle çocukları gibi kavga yaptıklarını söyledi.

Kurtulmuş, şöyle konuştu:

"Yiğit muhtaç olmuş, kuru soğana söylesem mi söylemesem mi? İnsan bu türküyü söylerken bu türküden utanır. Bu memleketi kuru soğana muhtaç hale kim getirdi? Miting meydanlarında adeta horoz dövüşü yapılıyor. Sayın Başbakan, 'Sakın ha oyları bölmeyin, aradan CHP çıkar' diyerek, CHP muskasını kullanıyor. Yıl 2009, Türkiye halen çatışma ve korku siyasetinin içine sokuluyor. Biz 'Ver oyunu, boz oyunu' diyoruz. Dubai ve Havai modelleri ile çözümler aramayacağız."

8 YILDIR UYGULANAN IMF POLİTİKALARI
Numan Kurtulmuş, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Kemal Derviş Türkiye'ye IMF programını getirdi, AK Parti de programı anında uyguladı. Böylece tarım ürünleri para etmez hale geldi. Esnaf ve sanatkarların üzerine yükler yüklendi, fabrikalar bir bir kapandı. Türkiye'de özelleştirme adı altında devletin fabrikaları satılmış, işsiz kalanlar da aynı zamanda açlığa mahkum hale getirilmiştir. Sayın Başbakan, 'IMF ile anlaşmam' diyor. Saadet Partisi yükseldi, geliyor bunun için söylüyor. Hükümet, IMF ile anlaşma imzalarsa, milletimiz adına elimiz 2 yakasında olacaktır. Buna müsaade etmeyeceğiz. Türkiye krizin etkisine tam girmiş değil."

BAŞÖRTÜSÜ ELEŞTİRİSİ
Kurtulmuş, "İmam-hatip liselerinin katsayısını halletmiyor, başörtüsü sorununun çözümünü başka bahara bırakıyorsunuz. Türkiye 2007'de, eşinin başı örtülü birisi Cumhurbaşkanı olur mu olmaz mı buna kilitlenmişti. Kendi eşlerinizin başörtüsü konusunda gösterdiğiniz bu hassasiyet ve duyarlılığı niye üniversite kapılarındaki genç kızlar için göstermiyorsunuz" diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...