SP Lideri Kamalak: Cizre'ye gitmek için tutanak imzaladım

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, önceki gün gerçekleştirdiği Cizre ziyaretiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

151019-kamalak.jpg
Mustafa Kamalak, Cizre'de HDP İlçe Başkanı Ali Akdeniz'le birlikte olayların yaşandığı Nur Mahallesi'nde ve zarar gören bazı evlerde incelemelerde bulunmuştu

SP Genel Başkanı Mustafa Kamalak, partisinin Uğur Mumcu Meydanı'ndaki Adana Mitingi'ne katıldı.

SP Adana Milletvekili adayları ile vatandaşları selamlayan Kamalak, iktidarın, muhalefete yönelik "Siz Sivas'ın doğusuna bile gidemezsiniz" sözlerini hatırlattı.

"Bre gafil diyorum buradan yöneticilere, Başbakan'a" diyen Kamalak şöyle devam etti:

"Bu ülkenin güvenliğinden, can, mal ve ırz güvenliğinden sorumlu olan sen değil misin? Eğer bu ülkenin bir kısım insanları ülkenin bir tarafına gidemiyorsa, bundan mesul olan sen değil misin? AK Parti'ye oy ermiş olan kardeşlerimize soruyorum. AK Parti iktidara gelmeden önce Türkiye'nin böyle bir sorunu var mıydı?"

"TUTANAK İMZALAYARAK GİTTİM"

Kamalak, önceki gün Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde çıkan olaylarda yaşamını yitirenlerin ailelerine gitmeden önce yetkililerin can güvenliğini sağlayamayacağını söylediklerini belirterek, devlet, 'gitme güvenliğini sağlayamam' dedi. Güvenlik istemiyorum. Buralar benim ülkemin bir parçasıdır dedim. Sorumluluk bana aittir dedim ve tutanak tutarak, imza karşılığı, belge vermek suretiyle oraya girebildim" şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...