Ne yaparsak yapalım bir türlü kurtulamadığımız spam (istenmeyen) e-postalara MS Hotmail'den yeni bir çözüm önerisi geldi. Yeni servisle asıl e-posta kutunuzun kotasını paylaşmadan altına yeni adresler ekleyebileceksiniz.

Hotmail kullanıcıları bilindiği gibi şu anda e-posta adreslerine alt e-posta adresleri de açabiliyorlar, ama bunu yapınca, alt e-posta adresleri, asıl e-posta adresinin kotasından götürüyor. Yani e-posta adresinizi parçalara bölmüş oluyorsunuz. Microsoft'un düşüncesine göre de çoğu kullanıcının en az üç e-posta adresi var ve her birini değişik amaçlarla kullanıyorlar. Mesela birini spam, birini normal e-postalaşma için vs.

Windows Live yöneticilerinden Dharmesh Mehta da konuyla ilgili açıklama yapmak için kendi Windows Live blogunu kullandı ve şunları aktardı:

"Diyelim ki yeni bir araba almak istiyorsunuz ve bunun için uygun fiyatı, uygun fırsatları size anında bildiren sitelere üye oldunuz. Bu siteler, işinizi görene kadar gerçekten işe yarıyorlar fakat arabanızı almanızdan sonra bir spam yığınına dönüşüyorlar ve bazen durdurulması imkansız olabiliyor. Bu yeni uygulamayla da bu tür sitelerde değişik bir kimlik kullanarak bu sorundan kurtulabileceksiniz.

Gelecek yenilik sayesinde Hotmail e-posta adresinize her yıl 5 adete kadar sınırlı olarak alt e-posta adresleri ekleyebileceksiniz. Alt e-posta adreslerinize gelen postalar da asıl adresinizde gözükecek. Hepsi bir yerde toplanacak ve orada gözükecek. Siz de bu sayede her yere asıl e-posta adresinizi yazmaktan kurtulacaksınız."