'Spartacus' e2 ve CNBC-e'de

İhanete Uğradı... Köleliğe Zorlandı... Gladyatör olarak yeniden doğdu... 'Spartacus', e2 ve CNBC-e'de.

Haberler 26.08.2010 - 11:13

'Spartacus' e2 ve CNBC-e'de

Yaşadığı yerden, sevdiği kadından zorla koparılan bir adamın, arenalarda küllerinden yeniden doğuşunu anlatan 'Spartacus: Blood and Sand' e2’de, CNBC-e’de başladı.


Çizgi roman estetiğinin ve ileri görsel efekt tekniklerinden yararlanılarak çekilen 'Spartacus: Blood and Sand' ile bir kez daha hayat buluyor. Gladyatörlerin şampiyonu Spartacus’ü Galler kökenli Andy Whitfield canlandırıyor. Yıllarca bizi ekran başına kitleyen Zeyna rolünden tanıdığımız Lucy Lawless ise Spartacus’un bağlı olduğu gladyatör evinin sahibinin hırslı karısını canlandırıyor.

Bazı efsaneler kanla yazılır
Trakyalı bir asker olan Spartacus baskı altında kaldıkları Roma Cumhuriyeti ile birlikte Getaelar’a karşı savaşmak için Roma ordusuna katılır. Doğuya doğru geri çekilen Getae ordusunu takip etmek yerine Karadeniz’e doğru yönelmelerinin emrini veren Gaius Claudius Glaber’a karşı çıkan Spartacus köyüne geri döner. Geri döndüğünde köyünün yerle bir olduğunu görür. Karısının saldırılara dayanabildiğini ve yaşadığını öğrenir.

Geceyi çadırda geçiren ikiliyi sabah Roma Ordusu bulur. Emirlerine uymadığı gerekçesiyle Spartacus’u cezalandırmak isteyen Glaber, onu köle olarak alır, karısını da Suriyeli bir tüccara satar. Halka eğlence olsun diye birçok gladyatör karşısında arenaya çıkarılır. Askerlerin amacı onun öldürülüşünü bir eğlenceye dönüştürmektir fakat sonunda ayakta kalan Spartacus olur. Spartacus daha sonra Ludus- Batiatus’un gladyatör okuluna girer ve karısını bulmak için gladyatör olarak savaşmaya başlar. Kanlı arenalarda sevdiği kadını tekrar bulabilmek uğruna savaşan, ölmek isterken yaşamak zorunda kalan ve küllerinden yeniden doğan Spartacus televizyonu fethetmeye hazırlanıyor.

Kim Kimdir?
Spartacus (Andy Whitfield) Trakyalı asker. Arena'da gladyatörler tarafından öldürülmeye mahkum edilmişken galip çıkan ve kendi de gladyatör olan tarihi kahraman.

Crixus (Manu Bennett) Capua Şampiyonu, Ludus hiyerarşisinin en üstündeki kişi. Ukala ve güçlü savaşçı. Spartacus'a karşı derin bir antipatisi vardır.

Batiatus (John Hannah) Capua vatandaşı ve dedesinden babasına, babasından da kendisine kalan Ludus'un sahibi. Maddi olarak zor bir durumda iken yüksek bir maliyetle Spartacus'u satın almıştır.

Lucretia (Lucy Lawless) Batiatus'un kurnaz ve kibar eşi.

Doctore (Peter Mensah) Kendi zamanının en ünlü gladyatörü. Shadow of Death (Ölümün Gölgesi) olarak anılan efsane gladyatörle savaşıp hayatta kalan tek insan.

Ilithyia (Viva Bianca) Senatör Albinius'un şımarık ve bencil kızı.

Claudius Glaber (Craig Parker) Bir lejyonun Roma ordusu komutanı, Ilithyia'nın kocasıdır.

Varro (Jai Courtney) Aslen bir Roma vatandaşıdır. Ludus'a gladyatör olmak ve kumar borçlarını kapamak ve eşini geçindirmek için para kazanmak amacıyla kendi isteğiyle gelmiştir. Spartacus'un Ludus'taki tek arkadaşıdır.

Sura (Erin Cummings) Spartacus'un eşi. Romalılar tarafından Suriyeli bir tüccara köle olarak satılır.

Naevia (Lesley-Ann Brandt) Lucretia'nın kölesi. Crixus ile gizli bir aşk yaşamaktadır.

Spartacus için özel site: spartacus.cnbce.com

Sayfa Yükleniyor...