Spartacus: Vengeance CNBC-e'de başlıyor

Spartacus: Vengeance, bugün günü Cnbc-e'de başlıyor.

05.05.2012 - 16:25

Spartacus: Vengeance CNBC-e'de başlıyor

CNBC-e Dergi, Spartacus: Vengeance ekibiyle Los Angeles’ta bir araya geldi. Ekrandaki vahşi adamlara ve seksi kadınlara yeni sezon ve dizi hakkında merak edilen her şeyi sorduk.

Steven S. DeKnight (Dizinin yaratıcısı, yazarı ve yapımcısı)


Spartaküs için yeni oyuncu arama süreciniz nasıl gelişti?

Andy’nin hastalığı nüksettiğinde, diziyi sonlandırmayı düşündük. Ancak Andy bizi arayıp dizinin devam etmesini ve kendisinin yerine yeni bir oyuncu bulmamızı istediğini söyledi. Çünkü anlatılmayı hak eden bir hikaye anlattığımızı düşünüyordu. Bunun üzerine yeni Spartaküs’ü aramaya başladık. Bakmadığımız yer kalmadı. Amerika, Kanada, İngiltere, Yeni Zelanda, Avustralya, Güney Afrika, Ukrayna... Sonunda Avustralya’da Liam’ı bulduk, yani Andy’yi de bulduğumuz yerde.

Yeni sezonun adı Vengeance (intikam). Bu öncekinden de seksi ve kanlı bir sezona imza atmak için kullandığınız bir bahane mi?

Bir bahaneye ihtiyacım var mı? (Kahkahalar). En başta her sezonun farklı isimler taşımasına karar vermiştik, tıpkı bir grafik roman gibi. Gerçek şu ki, her sezona uygun ismi bulmak aylarımızı alıyor. “Vengeance”, benim en baştan beri istediğim isimdi, çünkü sezonu bütünüyle içine alıyor. Üstelik burada sadece Spartaküs’ün intikam arayışını kastetmiyoruz. Bütün karakterler bir şekilde intikam peşinde.

Lucy Lawless (Lucretia)

İkinci sezonun en ilgi çekici yanı nedir?

Sevişme sahneleri. Çünkü Lucretia’nın kiminle yatağa girdiğine inanamayacaksınız.

Bu tür sahnelerde kendinize çok güveniyormuşsunuz gibi bir görüntü çiziyorsunuz...

Şaka mı yapıyorsunuz? Sadece rol yapıyorum. Hiç de rahat değilim aslında. Gerçekmiş gibi göstermelisiniz, çünkü öyle görünmezse aynı sahneyi bir kez daha çekmek zorundasınız. Sonuçta çıplaklık konusunda Avrupalılar gibi rahat değiliz. Başından sonuna kadar gergin haldeyiz. Ama diğer yandan ekiptekiler bu sahnelerin kolay çekilmesi için ellerinden geleni yapıyor. Çıplaklık var, ama herhangi bir fiziksel temasımız olmuyor. Dizinin koreografisi bunu mümkün kılıyor neyse ki.

Kocanız Robert G. Tapert dizinin yapımcılarından biri. Cesur sahneleriniz konusunda o ne düşünüyor?

Yapımcı olduğu için beni yönlendiren o zaten. Robert bu tür sahnelerde asla üstüme gelmez. Çünkü karısıyım. İstese de yapamaz. Bu yüzden bir sorun yaşamıyoruz. Zaten dizinin gerçek hayatımızla uzaktan yakından alakası yok.

Lucretia, dizideki en güçlü kadın karakter. Onu ilk sezonun finalinde son derece umutsuz bir durumda bıraktık. Yeni sezonda ondan neler beklemeliyiz?

Artık çok daha tehlikeli. Çünkü hayatta sevdiği her şeyi kaybetti. Kocasını, doğmamış çocuğunu ve statüsünü... Artık kaybedecek neyi olabilir ki? Kendi hayatı dışında.

Liam McIntyre (Spartaküs)

Başkası tarafından canlandırılmış bir karakteri nasıl kendinize uyarladınız?

İnsanlar Andy’yi taklit edeceğimi düşündüler, ama bu mümkün değil. Kimse onun yerine geçemez. Yapabileceğim tek şey, karakterin ruhunu teslim alıp ona yeniden can vermekti. Bunun için çok çalıştım, umarım Spartaküs’ü alıştığınız gibi gerçek bir kahraman olarak izlersiniz.

O zamanlar oldukça çelimsiz haldeydiniz, size bu tür bir rolün altından kalkabileceğinizi düşündüren neydi?

Başka bir film için 20 kilo vermiştim, The Machinist’teki Christian Bale gibiydim. O dönemde biri bana Yeni Zelanda’ya gidip Spartacus seçmelerine katılacağımı söyleseydi, bunu çok kötü bir şaka olarak algılardım. Çünkü Blood and Sand’in büyük bir hayranıydım. Ama rol için hazırlanma sürecine girince her şey değişti.

Spartaküs’e dönüşme süreci nasıl geçti?

Sağlıklı yiyecekler yemek zorundaydım. Altı gün boyunca bu şekilde beslendikten sonra haftanın bir günü istediğimi yeme şansına sahiptim. Ama ne yazık ki o kadar zaman sağlıklı besinler aldıktan sonra, özgür olduğum tek gün içinde abur cuburdan eskisi kadar zevk alamadığımı hissettim. Eğitim dönemine girince işler daha da karmaşıklaştı. Ekranda çok kolay gibi gözüken birçok şeyin hiç de kolay olmadığını gördüm. Sete ilk geldiğim günkü halimle şimdiki halimi karşılaştırsanız şaşırıp kalırsınız. 

Spartacus: Vengeance’ta karakterin başına neler gelecek?

Bu sezonda Spartaküs liderliği keşfedecek. İlk sezonda özgürlüğünü kazanmak için ter döküyordu. Bu sezona “Vengeance” denmesinin bir nedeni var. Spartaküs’ün intikam arayışına tanık olacağız.

Dustin Clare (Gannicus)

Gannicus döndüğünde, ne kadar değişmiş olacak?

Kesinlikle değişmiş bir adamla karşılaşacaksınız. Onu en son görmenizin üzerinden beş yıl geçmiş olacak. Artık çok daha olgun biri, ama eski yaraları hala iyileşmiş değil. Özgürlüğünü kazandığı için geçen zaman içinde bol bol seyahat etmiş. Değişik kültürler tanımış. Döndüğünde sırtında çantası ve yeni deneyimleriyle, söz geçirmesi zor bir insana dönüşmüş olacak.

Dönmesinin ardında ne tür bir sebep yatıyor?

Bu bilgi çok gizli. Bunu açıklayıp, sürprizi bozmak istemem.

Dizinin fiziksel zorunlulukları sizin için bir sorun teşkil etti mi?

Pek değil. Elbette çok çalışmak gerekiyor, ama diziye dahil olmadan da formum yerindeydi. Büyürken birçok sporla uğraştım. Futbol, rugby, sörf. Hayatımın yarısını suda geçirdim diyebilirim. Açık havada olmayı seven biriyim. Bu yüzden diziye başlamadan önce fiziksel olarak çok büyük zorluklar yaşamayacak kadar şanslıydım.

Manu Bennett (Crixus)

İlk sezonda Spartaküs ve Crixus’un arası pek iyi değildi. Yeni sezonda hala birbirlerine düşmanlar mı?

Birdenbire herkes birbiriyle anlaşmaya başlasaydı, dizinin dramatik kısmı ortadan kalkardı. Anlaşmazlık olmadan olmaz. Yeni sezonda bu durum devam edecek. Anlaşmazlığın ana sebebi liderlik ve kimlik krizi. Her ikisi de gücün peşinde.

Vengeance’ta Crixus’un başına neler gelecek?

Ludus’u terk etmiş durumdayız. İlk sezonda çekimlerin çoğu Ludus’un içinde veya arenada gerçekleşiyordu. O yüzden her gün benzer şeyler yaşıyorduk. Ama bu durum tamamıyla değişecek. Artık Ludus diye bir yer yok. Gladyatörler yollara düşmüş durumda. Crixus ise Naevia’yı bulmak, başına ne geldiğini öğrenmek istiyor.

Spartacus’ten önce neler yapıyordunuz?

Dizi başlamadan altı ay önce bir şantiyede çalışıyordum. Bir filmde rol alacaktım, ama sonra proje iptal oldu. Bu yüzden evimi kaybettim. Oldukça umutsuz durumdaydım. Ama hayatıma devam etmek zorundaydım. Sonra bir telefon geldi ve her şey değişti.

Katrina Law (Mira)

Yeni sezonda Spartaküs ile Mira arasında büyük bir aşk hikayesi yaşanacak mı?

Büyük bir şeyler yaşıyoruz, orası kesin. (Kahkahalar) Yeni sezonun başında Mira’yı, Spartaküs ve diğerleriyle birlikte yolda bulacağız. Herkes özgürlüğün nasıl bir şey olduğunu anlamaya çalışıyor. Ludus’un dışında hayatta kalmak kadar, barınak ve yemek bulmak da büyük bir sorun. Mira ise gladyatörlerin insafına kalmış durumda. Çünkü kendini koruyamıyor. Hayatında ilk kez kendi kararlarını vermek zorunda. Diğer yandan Spartaküs’e aşık ve aşkı için savaşmaya hazır.

Dizideki kadın temsilleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Spartacus’ün kadınlar için harika bir dizi olduğunu düşünüyorum. Evet, işin içinde cinsellik var ama seks sahnelerinin en iyi yanı çıplaklığın kadınlar ve erkekler arasında eşit şekilde dağıtılmış olması. Çıplak kadın kadar çıplak erkek de görüyorsunuz. Ayrıca dizinin yazarlarının kadın karakterleri çok sevdiği fikrindeyim. Hırslılar, sinsiler, güçlüler, eğlenceliler. Benimki öyle bir rol değil, ama onları izlemeye bayılıyorum. Diğer yandan, bu sezonda isyan eden taraftaki kadınların güçlerini bambaşka bir şekilde kanıtlayacağını vurgulamak isterim.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...