ST5500 paylaşmayı çok seviyor

Samsung'un yeni ve 'zeki' makinesi ST5500, dokunmatik dev bir ekran, kullanışlı arayüz ve kablosuz bağlantı özelliklerine sahip.

Haberler 25.10.2010 - 13:25

ST5500 paylaşmayı çok seviyor

Fotoğraf aktarımı için bilgisayar arayüzüne ihtiyaç duymayan dijital fotoğraf makinelerine bir yenisi eklendi. 14.2 megapiksellik Samsung ST5500, Bluetooth ve WiFi bağlantı üzerinden fotoğrafları istenen ortama aktarabiliyor.

Oldukça zarif tasarımlı ST5500, 3.7 inç dev bir AMOLED dokunmatik ekrana sahip. Makine Şubat’ta Las Vegas’ta düzenlenen CES 2010 tüketici elektroniği fuarında İnovasyon Ödülü’ne layık görülmüştü.

Kullanıcılar bir Wi-Fi ağına bağlanıp dokunmatik Q klavyede e-posta adresini yazarak ya da kameranın adres defterinde kayıtlı bir eposta adresini kullanarak çektikleri bir fotoğrafı gönderebiliyor. E-postaya metin eklemek de mümkün. Ayrıca yine aynı yoldan Facebook, Picasa ve YouTube gibi popüler sosyal paylaşım ağlarına bağlanıp fotoğraf ve video yüklenebiliyor.

Fotoğraf ve videoları HDTV veya dijital fotoğraf çerçeveleri gibi diğer DLNA uyumlu cihazlarla paylaşmaya olanak veren AllShare fonksiyonu, hız ve etkinliği artırmak için Wi-Fi aracılığıyla transfer edilen tüm görüntüleri 2 megapiksel çözünürlüğe indiriyor. Cep telefonuna Bluetooth 2.0 yoluyla gönderilen fotoğraflar da otomatik olarak 1024X768 (1MP) çözünürlüğe düşürülüyor.

7x optik zum yapabilen Schenider-Kreuznach lens, Çift Görüntü Sabitleme teknolojisi ile birlikte çalışıyor. Bu teknoloji hem optik hem de dijital sabitleyicileri biraraya getiriyor ve kullanıcının titreyen ellerinin olumsuz etkilerini ortadan kaldırıyor. Titreşim önleyici sistem video çekiminde de kullanılabiliyor.

ST5500, H.264 formatında saniyede 30 kare kayıt özelliği ile 720p HD video çekim yapabiliyor. Üstelik bunu HDTV ya da HD monitörlerde görüntüleme için HDMI bağlantısı da var.

Sayfa Yükleniyor...