İstanbul ve Eskişehir'de "yorgun mermi" dehşeti

İstanbul ve Eskişehir'de bulunan iki kadının başlarına nereden atıldığı bilinmeyen"yorgun mermi" isabet etti. Polis olaylarla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı.

Anadolu Ajansı - DHA 15.05.2017 - 17:27

İstanbul ve Eskişehir'de "yorgun mermi" dehşeti

İstanbul'un Beyoğlu ilçesinde kaldırımda yürüyen Cezayirli turist kadın Benkaida Qumelkhır (27) nereden geldiği bilinmeyen ve başına isabet eden kurşunla yaralandı. Kadının yürürken bir anda yere yığıldı.

Olay geçtiğimiz cumartesi günü saat 14: 30 sıralarında oteller bölgesi olarak bilinen Talimhane girişinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre Cezayir'den diş tedavisi için İstanbul'a gelen Benkaida Qumelkhır, eşiyle  Cumhuriyet Caddesinde kaldırımda yürürken bir anda yere düştü.

Kadının düştüğünü gören vatandaşlar yardımına koştukları Qumelkhır'ın başından kan geldiğini görünce durumu sağlık ekiplerine bildirdi.

Düşme sonucu başından yaralandığı sanılan Benkaida Qumelkhır olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından ambulansla Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

OLAY GÜVENLİK KAMERALARINA YANSIDI

 Hastanede yapılan incelmelerde Benkaida Qumelkhır'ın başına bir merminin isabet ettiği tespit edildi. Kadının hayati tehlikesinin olduğu öğrenilirken polis merminin nereden geldiğini araştırmak için güvenlik kameralarını incelemeye aldı. Benkaida Qumelkhır'ın başına isabet eden mermi nedeniyle yere düşmesi ve çevredeki vatandaşların yardıma koşması güvenlik kamerasına yansıdı.

 Olay anını görüp yardıma koşan esnaf İlker Şişman, "Olay anında yanında eşi vardı. Herhangi bir silah sesi duymadık olay bir anda oldu hanımefendi yere düştü başında kanama vardı. Biz o kanamayı yere düştüğünde çarpmanın etkisiyle olduğunu düşündük ama öyle değilmiş. Bildiğimiz kadarıyla Cezayir'den buraya dişlerini yaptırmak için gelmiş" diye konuştu.

EVİNİN ÖNÜNDE OTURURKEN YARALANDI

Eskişehir'de ise evinin önünde otururken başına "yorgun mermi" isabet eden 99 yaşındaki kadın yaralandı.

 Emek Mahallesi Fırat Nehri Sokak'taki evinin önünde oturan Ayşe Çakır, nereden atıldığı bilinmeyen "yorgun mermi"nin başına isabet etmesi sonucu yaralandı.

 112 Acil Servis ekipleri tarafından Eskişehir Devlet Hastanesine kaldırılan yaşlı kadının hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

 Emniyet Müdürlüğü Gasp ve Cinayet Büro Amirliği ekipleri, olay yeri ve çevresinde araştırma başlattı.

Sayfa Yükleniyor...