Star gazetesine saldırı

İstanbul’da Star gazetesinin önünde gösteri yapan MHP’li bir grup, gazete binasının camlarını kırdı.

27.05.2011 - 09:27

Star gazetesine saldırı

Güneşli'deki Star gazetesi binasının önüne gelen bir grup MHP'li, Ergun Babahan'ın “Ürperten Söylenti ve Haberler” başlıklı köşe yazısını protesto etti.

"Devletin başına devlet gelecek", "ülkücü hareket engellenemez", "Star şaşırma sabrımızı taşırma" sloganları atan grup, gazetenin girişine MHP bayrakları astı.

Gruptakiler binanın önüne siyah çelenk bıraktı. Gruptan bazıları da binaya yumurta fırlattı.

Protestocuların binaya yönelmeleri üzerine, güvenlik görevlileri müdahale etmek istedi. Bu sırada yaşanan arbedede binanın bazı camları kırılırken, X-Ray cihazı da hasar gördü. Olayda bazı protestocular yaralandı.

SAĞDUYU VE SABIR ÇAĞRISI
İstanbul Ülkü Ocakları Başkanı Gökmen Kantar, olay yerine gelerek gruptakileri yatıştırdı.

Gökmen Kantar, ülkücülerin hiçbir saldırı ve iftirayı unutmasının mümkün olmadığını söyledi. Kantar, şöyle devam etti:

''Biz bu iftiraların hesabını 12 Haziran'da MHP'nin iktidarında bu iftira sahiplerine soracağız. Buradan şunu haykırmak istiyorum. Türkiye'de oynanan oyunlar, 12 Haziran'da sandıkta bozulacaktır. Kasetleri biliyoruz. Sizlerin çadır senaryolarında yaptığınız kasetleri Türk milleti asla unutmayacaktır. Bunun için bütün dava arkadaşlarım ve Türk milleti müsterih olsun. Bu seçim arefesinde herkes sağduyulu ve sabırlı olsun. Buradan bütün ülküdaşlarımın sessiz bir şekilde dağılmasını ve ülkücü vakur davranışını sergilemesini istiyorum.''

6 KİŞİ GÖZALTINDA
Gökmen Kantar'ın çağrısına rağmen gruptan bazıları slogan atarak, gazete binasının önünde kalmaya devam etti. Olay yerine gelen Çevik Kuvvet ekipleri, uyarılara rağmen binanın önünden ayrılmayan 6 kişiyi gözaltına aldı.

Bu arada, gruptakiler, protesto gösterisi sırasında basın mensuplarına da saldırdı.

Gazetenin İkitelli Basın Ekspres Yolu'ndaki diğer binasının önünde de polis tarafından önlem alındı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...