'Stat yerine AVM'ye tepki

Diyarbakır Atatürk Stadı'nın yerine alış veriş merkezi yapılacağını gerekçe gösteren bir grup sivli toplum kuruluşu temsilcisi basın açıklaması yaptı.

Anadolu Ajansı 27.02.2014 - 05:06

'Stat yerine AVM'ye tepki

Diyarbakır Atatürk Stadı'nın yerine alış veriş merkezi yapılacağını iddia eden bir grup sivil toplum kuruluşu temsilcisi basın açıklaması yaptı.

Yenişehir ilçesindeki Atatürk Stadı'nın önünde aralarında Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Sayar, Diyarbakır Toplumsal Araştırmalar Merkezi (DİTAM) Başkanı Mehmet Kaya, Güneydoğu Genç İş Adamları Derneği (GÜNGİAD) Başkanı Hakan Akbal ve Ortadoğu Sanayici ve Genç İşadamları Derneği Başkanı Hüseyin Pervane'nin yer aldığı grup, stadın yerine AVM yapılmasına tepki gösterdi.

BDP Genel Başkan Yardımcısı ve Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan adayı Gültan Kışanak da, gruba destek verdi.

Kışanak yaptığı konuşmada, Diyarbakır Atatürk Stadı'nın bulunduğu parselde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nca plan değişikliği yapılarak, konut ve ticaret alanına dönüştürüldüğünü savundu.

Bu yerin şehir stadı olarak kalarak, genç, yaşlı ve kadınların spor yapabileceği alanlar haline dönüştürülmesini isteyen Kışanak, "Seçimden sonra buraya sandık koyup, referandum yapacağız. Bu kentin neye ihtiyacı varsa belediye olarak halkın kararını hayata geçireceğiz. Ranta peşkeş çekilmesine asla izin vermeyeceğiz" dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...