Steve Buscemi ilk defa başrolde

Daha önce sadece rüyasında başrol oynayan 'Reservuar Köpekleri', 'Fargo', 'Büyük Lebowski' gibi başyapıtların oyuncusu  Steve Buscemi'nin bu rüyası gerçek oldu.

09.08.2010 - 17:23

Steve Buscemi ilk defa başrolde

Bağımsız sinemanın vazgeçilmez isimlerinden Steve Buscemi'nin makus talihi değişiyor.

Daha önce kendini sadece rüyalarında başrol oyuncusu olarak gördüğünü açıklayan ünlü karakter oyuncusu, ‘Boardwalk Empire’ adlı televizyon dizisinde başrolü kaptı. Ünlü oyuncu, bu projede 1920’lerde yolsuzluğa karışan manevracı, şiddete meyilli ve aynı zamanda romantik bir politikacıyı canlandıracak.

Televizyon Eleştirmenleri Birliği’nin Cumartesi günü gerçekleşen toplantısına katılan Buscemi, ''Böylesine iyi bir senaryoya dahil olduğum için mutluyum. Bu rolü kaçırsaydım üzülürdüm'' dedi.

Buscemi ile Kelly Macdonald’ı bir araya getiren dizi 19 Eylül’de başlayacak.

Buscemi, bugüne kadar 'Barton Fink', 'Reservuar Köpekleri', 'Fargo', 'Büyük Lebowski', 'Big Fish' gibi bağımsız başyapıtların yanısıra 'Con Air', 'Escape from L.A.' gibi büyük bütçeli yapımlarda da yer aldı.

Oyunculuğunun yanı sıra 'Lonesome Jim', 'Interview/ Görüşme' gibi filmlere yönetmen olarak da imza atan usta oyuncu, 'The Sopranos'taki rolüyle Emmy ödüllerine aday olmuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...