Su borusu patlayan ev buz tuttu

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde su boruları patlayan bir evin zemininde kalın buz tabakaları oluştu.

Haberler - Anadolu Ajansı 16.01.2014 - 15:25

Su borusu patlayan ev buz tuttu

Doğubayazıt ilçesinde afetzedeler için yapılan bir evde, su borularının patlaması sonucu kalın buz tabakaları oluştu.
     
Kentteki Afet Konutları B blokta yaşayan Baş ailesi, hastalanan çocuklarını tedavi ettirmek için Erzurum'daki bir hastaneye götürdü. Üç gün süren tedavinin ardından Doğubayazıt'a dönen aile, su borularının patlaması sonucu baskın oluşan evin buzla kaplandığını gördü.
     
Eşyaların büyük bölümü kullanılamaz hale gelen evde aile, buz tabakalarını kazma ve kürek yardımıyla kırarak, dışarıya çıkarmaya çalıştı.
     
Baba Feyat Baş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2010 yılında ilçede meydana gelen afetten sonra mağdur olan aileler için evlerin yapıldığını belirterek, kendisine de afetzede olarak ev teslim edildiğini söyledi.
     
Kaloriferlerin kullanılmadığı için soba yakmak zorunda kaldıklarını anlatan Baş, şunları kaydetti:
     
"8 yaşındaki oğlum Muhlis Can hastalandı. Biz de tedavi için Erzurum'da bir hastaneye gittik. Tedavisi üç gün sürdü. Evde kaloriferler de yanmayınca su borusu patlamış, evin içine su dolmuş. Soğuk hava nedeniyle buz tabakaları oluşmuş. Eşyalar da donmuş. Üst kattan atık sular da evin içine akmış. Hava soğuk olunca evin içi buz pistine dönmüş. Bütün eşyalarımız donmuş."
     
İşsiz olduğunu belirten Baş, "Oğlumun tedavi için elimizden geleni yaptık. Bütün mal varlığımızı harcadık. Evimiz buzla kaplanınca zor durumda kaldık. Kalın buz tabakalarını kırmak bile zor. Yetkililerin bize destek olmasını istiyoruz" dedi.

Sayfa Yükleniyor...