Su grubu burçları Yengeç, Akrep ve Balık'tır. Su grubunun başlıca özelliği, kırılganlığıdır. Bu insanlar dış etkenlerden yüksek seviyede etkilenmeye açıktırlar. Güçlü sezgileri olduğundan, dile getirilmeyenleri öğrenebilir ve ortaya çıkarılmayanları zihinlerinin gözünde görebilirler. Niyetleri sezer, düşünceleri okurlar. Bu yüzden de, ortada bir sebep yokmuş gibi gözükürken aniden çevrelerine tepki göstermeye başlayabilirler. Alıngan oldukları doğrudur ama her zaman çevrelerindeki insanların tahmin ettikleri sebepten dolayı çileden çıkmazlar. Titreşimlere duyarlı yapılarının algıladığı bir şey, kendilerini aniden herhangi bir hamle yapmaya itebilir. Sosyal, dışadönük ve sıcak görünürlerse bile, bunu daha çok yaşamın bir gereği olarak gördükleri için yaparlar. Aslında kendi içlerinde yaşar, dış dünyanın bir kopyasını kendi iç dünyalarında yaratır, her şeyi beğenecekleri şekilde değiştirirler.

Su gruplarıyla karşılaşanlar, bu kişilerin iç dünyasında birer kopyalarının bulunduğundan, farklı özelliklere sahip olup farklı işler yaptıklarından habersizdirler. Hayalci olmaya meyilli oldukları için, bütün evreni baştan yaratacak hayal gücüne sahip olurlar. Diğer taraftan, dış dünyayı sürekli içlerinde güncelledikleri için, etraflarında olup bitenlerin de farkındadırlar. Çevreyi sürekli gözler, analiz eder ve her şey hakkında bir fikir oluştururlar. Olayların içinde olsalar bile, aslında bir köşeye çekilmiş, yaşananları gözlemliyorlardır.

Kavrama yetenekleri güçlüdür; bir şeyin defalarca anlatılmasına ihtiyaç duymazlar. En ufak şeylerin bile nedenlerini araştırmaktan ya da belli sonuçlar çıkarmaktan zevk alırlar. Hırslı olmalarına rağmen, içlerindeki diğer her şey gibi, bunu da gizlerler. Onları uzun zaman tanımak bile kişiliklerini çözmeye yardımcı olmayabilir çünkü her insanın kendileri hakkında bilgisi olmasına pek izin vermezler. Aşık oldukları zaman dünyayı sevdiklerinin etrafında döndürürler. Onlara açılır, günlük hayatlarında fazla göstermedikleri romantik yanlarını ortaya çıkarırlar. Fedakarlık ve sadakat, aşık olan bir Su grubu burcunu tanımlar. Maddiyata, cinselliğe, mükemmeliyetçiliğe eğilimli olabilirler. Eleştirmek ve iğnelemekten hoşlanırlar.

Çoğunluktan farklı ilgi alanlarına yönelirler. Duygularıyla hareket eder, kolaylıkla karamsarlığa kapılır ama yılmadan mücadele etmeyi sürdürebilirler. Hiç görmedikleri insanlara yardım edileceğini duydukları zaman bile, kaynaklarını seferber etmekten veya cüzdanlarını masanın üzerine bırakıp gitmekten çekinmezler. Yerine göre içlerinden gediği gibi, yerine göre de bir plana göre hareket ederler. Ne olursa olsun, hedeflerine ulaşmak için güçlerinin sonuna kadar çabalarlar.
http://www.astrologyanalyst.com