Su eylemi yaptılar askerlere de ikram ettiler

Mardin’in Derik ilçesine bağlı Adlı köyünde 3 gündür elektrik ve su olmadığı iddiasıyla yolu kapatan köylüler ile yolu açmak isteyen askerler arasında zaman zaman gerginlik yaşadı. Ancak, köyde su olmadığı için köylüler, dışardan gelen sulardan askerlere de ikram ettiler.

27.08.2014 - 19:00

Su eylemi yaptılar askerlere de ikram ettiler

Mardin’in Derik ilçesine bağlı Adlı köyünde köylülerin 24 saat önce üç günden bu yana elektrik ve sularının olmadığı iddiasıyla başlattıkları yol kapama eyleminde köylüler, köyde su olmadığı için dışardan arabalarla getirilen ekmek ve ambalajlı suyu askerlere de ikram ettiler.

Türkiye-Irak arasındaki tek yol olan uluslararası İpekyolu'nu trafiğe tamamen kapatan köylüler bir askeri birliğin geçişi sırasında askeri araçlara yardım ederken, konvoyun içinde bulunan ve yolu açmak üzere getirilen kepçeye saldırdı.

Ellerindeki su şişelerini kepçeye fırlattı. Askerle veya devletle bir sorunları olmadığını belirten köylüler, sadece elektriklerinin verilmesini istedi.İpek yolu üzerinde yer yer araç lastiği yakan köylüler 3 günden bu yana elektrik ve sularının olmadığını belirterek, "Ürettiğimiz ürünün 4-5 katı kadar elektrik faturası gönderiliyor. Bu elektrik faturalarını zaten ödeyemiyoruz. Ödeyemediğimiz için elektriklerimizi kestiler. Üç günden bu yana suyumuz yok. Ekmeğimiz yok ve sürekli saldırı altındayız. Burada ikinci Şengal yaşanıyor" dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...