"Su ile Gelen Kültür"

Büyük Menderes yaşananlar fotoğraf karelerinde...

Haberler 17.03.2009 - 08:52

"Su ile Gelen Kültür"

İSTANBUL - 5. Dünya Su Forumu, kültürel etkinliklere de ev sahipliği yapıyor.

Forum kapsamında konserler, sinema gösterimleri ve sergiler düzenleniyor... Bu etkinlikler içinde özellikle bir tanesi çevre sorunlarına duyarlı olanların ilgisini çekeceğe benziyor.

"Su ile Gelen Kültür" fotoğraf sergisi...

Büyük Menderes Havzası, bir yaşam kaynağı... Ancak bu yaşam kaynağı da tıpkı diğerleri gibi tehdit altında... Havza içindeki çevre kirliliği artık ürkütücü boyutlara gelmiş durumda. Aydın, Denizli, Uşak illerinin valileri bir araya gelerek Büyük Menderes Havzası Çevre Koruma Birliği'ni oluşturdular. Birlik, bölgenin çeve, turizm, ekonomi, kalkınma problemlerine “Makro” ölçekte çözüm arıyor.

Fotoğraf sanatçısı Ercan Arslan Büyük Menderes Havzası Çevre Koruma Birliği'nin bu çabasına destek olmak için soluğu havzada aldı. Havzadaki yaşamı kare kare görüntüledi. Kültürüyle, tarımıyla, insanıyla... "Su ile Gelen Kültür" adlı sergiyi gezenler Büyük Menderes Havzası'nda yaşanan çevre sorunlarıyla yüz yüzü geliyor. Arslan'ın özenli ve titiz çalışması sayesinde Büyük Menderes Havzası'nda yaşanan sorunlar ilk kez bu kadar net bir tabloyla karşımıza çıkıyor. Pamukkale'nin son halini görmek, Büyük Menderes Havzası'nda yaşananları anlamak için bu sergiyi kaçırmayın....

Fotoğraf sanatçısı Ercan Arslan’ın, Büyük Menderes Havzası Çevre Koruma Birliği adına hazırladığı ‘Su İle Gelen Kültür’ adını taşıyan fotoğraf sergisi, 5. Dünya Su Forumu çerçevesinde, 18 Mart 2009, Çarşamba, Saat 18.00’de yapılacak olan tanıtım kokteyli ile Cemal Reşit Rey Konser Salonu Giriş Fuayesi’nde ziyaretçilere açılacak.  

Fotoğraf Sergisi:      ‘Su İle Gelen Kültür’ / 16 – 22 Mart 2009
Fotoğraf Sanatçısı:   Ercan ARSLAN
Mekan:                   Cemal Reşit Rey Konser Salonu Giriş Fuayesi

Sayfa Yükleniyor...