Sualtında eylem

Birleşmiş Milletler İklim Konferansı'nın ev sahibi Meksika'nın Cancun kenti, çevreci grupların buluşma noktası haline geldi..

Sualtında eylem

Eylem üstüne eylem yapılıyor... Son eylem su altındaydı....

Meksika'nın Cancun kenti sıradışı bir eyleme ev sahipliği yaptı.. Genç dalgıçlar, küresel ısınma sonucu yükselen deniz seviyesine dikkat çekmek amacıyla karayip denizinde buluştu..

Dalgıçlar, kentteki sualtı müzesine dalışlar gerçekleştirdi.. Hem de günlük giyisileriyle... Eyleme katılan dalgıçlar amaçlarının artan deniz seviyesinin dünya üzerinde 100 milyon insana tehdit oluşturduğuna dikkat çekmek olduğunu söylediler.

Aslında eylemcilerin seslerini duyurmak için Cancun kentini  seçmiş olması tesadüf değil.. Zira kent, 1 haftadır devam eden Birleşmiş Milletler İklim Konferansı'na ev sahipliği yapıyor...

190'dan fazla ülkeden  temsilcilerin biraraya geldiği konferansta sera gazı salımını azaltmak için alınacak önlemler ve 2012 yılında geçerliliği sona erecek  Kyoto Protokolü'nün yerine yeni bir anlaşma oluşturmanın yolları aranıyor. Cuma günü sona erecek konferansta en zor kararların  da son gün alınması bekleniyor..

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...