Suavi ile 5 yıl aradan sonra yeniden

44 yıllık müzik yaşamını ödünsüz dimdik ve aktif olarak yüksek bir tempoyla sürdüren Suavi ''Sanatın ve sanatçının susturulduğu yerde karanlık kaçınılmazdır!'' diyor.

Haberler 13.10.2011 - 13:30

Suavi ile 5 yıl aradan sonra yeniden

Çıktığı sanat yolculuğunda; Kimi zaman ciddi zorluklar yaşayan, kimi zaman sansürlenen, yok sayılan, kimi zaman yasaklanan, engellenen; bazı konserleri son anda gerekçesiz iptal edilen, elde ettiği Ulusal ve Uluslararası başarıları görmezden gelinen, Antalya film festivalinde jüri ve jüri başkanı da olan bir sanatçı.

Ülkeyi temsilen dünya birinciliği de olan (26 Ulus arasında Grand-Prix) ve önemli sayılarda festival, dinleti solo konser çalan Suavi’nin 5 yıl arayı takiben “44. Sanat Yılı Albümü” müzik marketlerde yerini almaya başladı.

Daha önceki yıllarda albüm yaptığı kimi firmaların devlete alan borçları nedeniyle mal varlıklarına devletçe el konması sonrasında neredeyse tüm repertuarı icra yoluyla satışa çıkarılan Suavi: 5 yıldır bu nedenle tek bir adet bandrol alamıyordu. “5846 sayılı fikri mülkiyet yasasının” tümüyle lehine kazanımlarına rağmen hukuksal mücadelesini YARGITAY’a kadar taşıyan sanatçı, heyecanla bu neticeyi beklerken, aynı zamanda “Suavi Seçkileri”nden oluşan 15 şarkılık bir albümü SEYHAN MÜZİK etiketiyle yeniden marketlere taşıyor.

Sayfa Yükleniyor...