Suikast anı kamerada

İbrahim Tatlıses'in vurulma anının görüntüleri ortaya çıktı. Güvenlik kamerasındaki görüntüler saldırının profesyonelce planlandığını gösteriyor.

14.03.2011 - 01:16

Suikast anı kamerada

Ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses, Maslak'taki Beyaz TV stüdyolarında İbo Şov programının çekimleri bittikten sonra asistanı ile plazadan çıkıyor.


Hürriyet gazetesinin ulaştığı kamera görüntülerinde, Nurol Plaza'dan asistanı Buket Çakıcı ile ayrılan Tatlıses iki hayranı ile hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra saat 00.15'te Mercedes'in ön koltuğuna, şoförünün yanına oturuyor. Korumaları da arkasındaki Fiat Doblo ile hareket ediyorlar.

Saat tam 00.16'da Fiat Linea gri otomobil Tatlıses'in aracının önünden geçerken yavaşlıyor ve Kalaşnikof tüfekle ateş açılıyor.

Saldırganlar Büyükdere Caddesi'ne kaçarken Tatlıses'in şoförü de gaza basıp hastanenin yolunu tutuyor.

İlk belirlemelere göre saldırı anında Kalaşnikof'la 11 kez ateş edildi. Tatlıses ve Çakıcı, ilk olarak Özel Levent Hastanesi'ne kaldırıldı. Yaralılar, buradan ambulansla Maslak Acıbadem Hastanesi'ne sevk edildi.

Acıbadem Hastanesi'nde ameliyata alınan İbrahim Tatlıses ve Buket Çakıcı'nın durumları ağır.

Tatlıses, ilk ameliyatın ardından kısa bir süre sonra iki kez daha ameliyat edildi. Üçüncü kez ameliyat edilen şarkıcı yeniden yoğun bakıma alındı. Doktoru, bugün sabah yapılacak kontrollerden sonra ne zaman uyandırılacağının kararlaştırılacağını açıkladı.

HÜSEYİN TATLI: ARTIK PLAKLARDAN DİNLENECEK
Yaşananlara tanıklık eden Beyaz TV İstanbul Temsilcisi Sedat Yazıcıoğlu, NTV canlı yayınında çarpıcı bir ayrıntıyı aktardı:

"12.00'ye 20 kala gibi İbo Show'un yayını bitti, 10 kala da dışarı çıktı. Kameraman arkadaşların aktardıklarına göre 5-6 el silah sesi duyuyorlar, birisi havaya ateş ediyor diye düşünüyorlar. Maslak'taki Efendy Center'dan ana caddeye 20-30 metrelik bir yol var.

Ana caddeye çıkmak için tam köşede durduğu anda beyaz bir Laguna'nın içindeki 3 kişi, ağır makineli silahlarla saldırıyı gerçekleştiriyorlar.

Bir ayrıntı daha var, ne kadar doğru bilmiyorum. Tam çıkış anında bir genç Tatlıses'in yanına yaklaşıp fotoğraf çektirmek istiyor. Tatlıses'in çıkışını o genç yavaşlatıyor. Organize bir şey de olabilir, şu an bilemiyoruz.

Polis güvenlik kameralarını topladı, şu an araştırılıyor.

İbrahim Bey yayında çok neşeliydi, Harran'dan gelen 23 öğrenci vardı. Hemşehrisi olan öğrencilerle sohbet etti.

Yayında 'korkmuyorum' dedi ancak bunu arada bir söylerdi, aldığı tehditle ilgili olduğunu sanmıyorum. O cümleyi tekrar izledik biz. Ama sanki içine bir şey doğmuştu, ölümden, ecelden bahsetti. Sakıp Sabancı'dan söz etti. Allah'a yakın olduğunu, ecelden korkmadığını söyledi.

Şoförü o anı anlatırken 'Ateş edilmeye başlandığında karşılık verebilirdim ama karşılık verseydim çok daha kötü olurdu, katliam olurdu' diyor. Şoför en akıllısını yapıyor, basıp gaza gidiyor. Şoförü aynı zamanda koruması.

İçeride kardeşiyle konuştum, Hüseyin Tatlı'yla. Hüseyin Tatlı, ameliyata ilk ve ikinci girişinde yanındaymış. Tatlı, 'Ben yakından yüzünü gördüm, melekler gibi uyuyordu. Suratı beyazdı. Bundan sonra düzelse de artık İbrahim Tatlıses'in sahne hayatı bitti. Hayranları artık Tatlıses'i plaklarından dinlerler, izlerler' dedi.

Şu andaki görünüm sol tarafının felç olma ihtimali yüksek. Bunların hepsini zaman gösterecek.

Sürekli söylenen, yakınlarının söylediği şey şu: Iraklılardan bahsediyorlar. Kuzey Irak'ta bir bir konut işine girmişti. Herkes bunun üzerinde duruyor. Oradaki ortaklarıyla araları açılmıştı. Bunu tabi ki güvenlik güçleri aydınlatacak."

DERYA TUNA'DAN İLK AÇIKLAMA
Tatlıses'in oğlu İdo'nun annesi Derya Tuna basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "İnşallah iyileşecek, aramıza dönecek sizlere röportaj verecek" dedi.


BAŞBAKAN DEVREDE
Bu arada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İbrahim Tatlıses'in sağlık durumu ile ilgili hastane yetkililerinden bilgi aldı.

Erdoğan'ın, Tatlıses'in sağlığına kavuşturulması için gerekenin yapılması talimatı verdiği kaydedildi.

İbrahim Tatlıses'ten İdo adlı oğlu bulunan Derya Tuna, Erdoğan’ın hastaneyi 4 kez aradığını söyledi.

Tuna, “Başbakan'dan Allah razı olsun, sürekli ilgileniyor, durumunu arayıp soruyor'' diye konuştu.

GÜL: ÜZÜNTÜ VERİCİ
Konuyu yakından takip ettiğini belirten Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de ''Sağlık durumunun iyiye gittiğini söylediler. Umarım sağlığına kavuşur'' dedi.

Bu tür bir saldırının kime yapılırsa yapılsın üzüntü verici olduğunu dile getiren Gül, ''Tabii ki toplumun gönlünü kazanmış önemli bir sanatçıya karşı yapılınca bunun üzüntüsü daha farklı oluyor'' diye konuştu.


ÇOK SAYIDA MERMİ VAR
Tatlıses'in saldırıya uğradığı Büyükdere Caddesi üzerindeki Nurol Plaza önünde çok sayıda uzun namlulu silahlara ait boş kovan bulundu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...