İlişkili Haberler

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov, Mevlüt Mert Altıntaş tarafından uğradığı suikast sonucu hayatını kaybetti.

24 Haziran 1994 Aydın Söke doğumlu olan Mevlüt Mert Altıntaş Manisa Şehzadeler nüfusuna kayıtlı. Söke Cumhuriyet Anadolu Lisesi mezunu olan Altıntaş, İzmir Rüştü Ünsal Polis Meslek Yüksekokulu'nu tamamlayarak 2014 yılında Ankara Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nde göreve başlamış.

15 Temmuz darbe gecesinde geçici görevle Diyarbakır Sur’da bulunan Altıntaş, 16 - 18 Temmuz tarihlerinde ise 2 gün süreyle izin kullanmış.

MEVLÜT MERT ALTINTAŞ KİMDİR?

SUİKASTI FOTOĞRAFLAYAN GAZETECİ ANLATTI

Rus Büyükelçisi Andrey Karlov'a suikast düzenleyen Mevlüt Mert Altıntaş'ın Aydın'ın Söke ilçesinde yaşayan babası İsrafil, annesi Hamidiye ve kız kardeşi Seher Altıntaş gözaltına alındılar.

Altantaş'ın iki dayısı ile yengesinin de gözaltına alındıkları belirtildi.
Söke Cumhuriyet Başsavcısı Burhan Bölükbaşı'nın yönettiği ilçedeki operasyon sonucu gözaltına alınan 6 kişi, kimlik tesbitlerinin ardından Aydın Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Bu kişilerin Ankara'ya götürülerek burada sorgulanacağı öğrenildi.

Soruşturma kapsamında bir gözaltı da Ankara'da yaşandı. Altıntaş ile aynı evi paylaşan ve Çevik Kuvvet'te görevli polis olduğu belirtilen bir kişi gözaltına alındı.

Bu arada Altıntaş ailesinin evinde yapılan aramalarda bilgisayarlara, cep telefonlarına el konuldu. Onların da yine soruşturmayı yürüten ekip tarafından inceleneceği belirtildi.