Şükür: Gülen benim için değerli

AK Parti’li Hakan Şükür Fethullah Gülen’le olan yakınlığıyla ilgili olarak “Değerlerim ve inancım noktasında kendisini değerli buluyorum” dedi.

Anadolu Ajansı 15.01.2012 - 16:40

Şükür: Gülen benim için değerli

AK Parti İstanbul Milletvekili Hakan Şükür, Fethullah Gülen'e yakınlığına yönelik yapılan yorumlara açıklık getirdi.

Şükür şunları söyledi: “Hizmetleri takdirle karşılanması gereken bir insanın yaşadıkları, ona bakış açımı daha da saygın ve sevgi dolu bir hale getiriyor. Çünkü, dünya üzerinde Türkçeyi, Türkiye'yi iyi bir şekilde temsil ediyor. Hele böylesine dönemlerde, en ihtiyaç duyduğumuz anlarda böyle bir avantajımız var. Cumhuriyet tarihi boyunca çok önemli değerler vardı ama istenilen gibi değildi.

Ülkemizin her platformda, yanlış anlatılma çabası içerisinde olduğu süreçlerde bununla ilgili çabalarını hep takdirle karşılamışımdır. Değerlerim ve inancım noktasında kendisini değerli buluyorum, bunu söylemekten de hiç bir zaman sakınmadım.”

Meclisin futbol takımındaki diğer milletvekillerine taktik vermediğini söyleyen Şükür, “Taktik değil de futbolun gerekli sistemlerini zaman zaman anlatmaya çalışıyorum. Ama hepsi futbolu bilen tecrübeli arkadaşlar” diye konuştu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın çok iyi bir futbolcu olduğunu ifade eden Şükür şöyle konuştu: “Devlet Başkanlarıyla yaptığı maçta da o yeteneklerini gösterdi. Saha görüşü, yani Türkiye'yi, dünyayı bir saha olarak görürseniz, futbolun ona bugünkü başarısında çok şey kattığını düşünüyorum. Oradan yola çıkarak kendimin de verimli olacağını düşünüyorum. İstanbul Belediye başkanlığı döneminde Sayın Başbakanla çok maç yaptım. Sosyal etkinliklerde beni yanında görmek istiyordu.”

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...