Şükür: Yıldırım’a ‘Ergenekoncu’ demedim

AK Parti Milletvekili Hakan Şükür, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’a “Ergenekoncu” dediği iddialarını yalanladı.

Haberler - Anadolu Ajansı 25.02.2012 - 17:19

Şükür: Yıldırım’a ‘Ergenekoncu’ demedim

AK Parti İstanbul Milletvekili ve eski milli futbolcu Hakan Şükür, yazılı bir açıklama yaptı.

Katıldığı televizyon programında Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’a “Ergenekoncu” dediğine yönelik iddialara tepki gösterdi.

Şükür, ''Benim, Aziz Yıldırım'ın 'Ergenekoncu' olduğu yönünde beyanda bulunduğumu iddia eden ve art niyetli oldukları yaptıkları hakaretamiz yorumlardan belli olan bir kitle, yalanlarıyla kamuoyunda bir algı oluşturmak istemektedirler'' dedi.

Program kaydına bakıldığında, bu tip bir ifade kullanmadığının çok açık bir şekilde görüleceğinin altını çizen Hakan Şükür, şu ifadeleri kullandı:

''Bırakın bu tür sözleri, şike iddianamesindeki yargılamaların, Ergenekon yargılamasıyla aynı mecrada olmadığını, bunların farklı konular olduğunu söylediğim gayet açık bir şekilde görülebilir.

Televizyon yorumculuğu yapmamı eleştiren ve bunun üzerinden şahsımla başka hesapları görmeye çalışan kesimlerin, şimdi konuyu farklı bir mecraya taşıyarak, iftira ve yalanlarını sürdürdüklerini görmekteyiz.

Bunun maksatlı bir karalama kampanyası olduğunu ve bu sebeple manevi şahsiyetime yönelik sarf edilen hakaretamiz ifadelerin yer aldığı çirkin yazılar hakkında adli mercilere suç duyurusunda bulunacağımı, kamuoyunun bilgisine saygılarımla sunarım.''

Sayfa Yükleniyor...