NTV

Süleyman Soylu: Başarılı bir operasyon olarak nitelendirmek lazım

Anadolu Ajansı

Türkiye

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ankara'da canlı bomba saldırısının engellenmesini değerlendirdi. Iğdır'da konuşan Soylu, "Bu operasyonu, emniyet güçlerimizin takip ettiği ve nihayetinde Ankara'ya yönelik hazırlığı planlanan bir eylemi engelledikleri ve başarılı şekilde gerçekleştirdikleri bir operasyon olarak nitelendirmek lazım'' dedi.

İlişkili Haberler

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bombalı araçla eylem hazırlığındaki 2 teröristin polisin düzenlediği operasyonda ölü ele geçirilmesine ilişkin konuştu.

Polisin operasyonunun başarılı olduğunu ve teröristlerin yapmayı planladığı eylemin engellendiğini dile getiren Soylu, şunları kaydetti:

"Bu operasyonu, emniyet güçlerimizin takip ettiği ve nihayetinde Ankara'ya yönelik hazırlığı planlanan bir eylemi engelledikleri ve başarılı şekilde gerçekleştirdikleri bir operasyon olarak nitelendirmek lazım. Gerekli tüm çalışmalar ortaya çıkarıldıktan sonra kamuoyuyla da neticesi paylaşılacaktır. Hain terör yapılanmalarının Türkiye üzerindeki kaosa yönelik planlarına karşı tüm güvenlik güçlerimiz 24 saat esası ile çalışarak bu konularda ülkemizin güvenliği, huzuru ve milletimizin eminliği için büyük gayret içerisindedirler."

ETİKETLER