Sultangazi'de yabancı uyruklu kişiler ile bazı mahalle sakinleri arasında çıkan kavgada Ramazan Şahin'i bıçakladığı iddia edilen yabancı uyruklu bir kişinin yakalandığı, gözaltına alınan yabancı uyruklu 116 kişinin de sınırdışı edileceği belirtildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, 14 Mayıs günü saat 22.20 sıralarında Sultangazi İlçesi İsmetpaşa Mahallesi'nde iki grup arasında çıkan kavgada Ramazan Şahin'in (24) kesici aletle öldürülmesi olayıyla ilgili polis ekiplerince çok yönlü çalışma yapıldığı bildirildi.

Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince olayın şüphelisi olduğu değerlendirilen yabancı uyruklu bir şahsın gözaltına alındığının aktarıldığı açıklamada, "Olayın akabinde bahse konu mahallede yaşayan vatandaşlar ile göçmenler arasında meydana gelen arbede esnasında 14 yabancı uyruklu şahıs yaralanmış, 116 yabancı uyruklu şahıs sınırdışı edilmek üzere gözaltına alınmıştır." ifadeleri yer aldı.

Açıklamada, olay yerinde yapılan incelemelerde suç aleti olduğu düşünülen 1 ekmek bıçağı ve 1 kurusıkı mermi kovanı elde edildiği, konuyla ilgili adli tahkikatın devam ettiği kaydedildi.