Sünger Bob Kare Pantolon, 10 yaşında

Su altında yaşayan bir deniz süngeri olan Sünger Bob ve arkadaşlarının maceralarını konu alan çizgi film "Sünger Bob Kare Pantolon" (Spongebob Squarepants) 10. yaşını kutluyor.

14.07.2009 - 10:55

Sünger Bob Kare Pantolon, 10 yaşında

10 yıl önce ABD'de yayımlanmaya başlayan çizgi film, 170 ülkede milyonlarca hayranı olan, 25 dile çevrilen bir fenomene dönüşmüş durumda. 2-11 yaş grubu için hazırlanan, ancak zamanla büyüklerin de yakından takip etmeye başladığı Sünger Bob, televizyonların en popüler çizgi filmlerinden biri haline geldi.


Nickelodeon kablolu TV şirketi için, çizer ve deniz biyologu olan Stephen Hillenburg tarafından yaratılan Sünger Bob'un ünlü takipçileri arasında, ABD Başkanı Barack Obama, İngiltere Başbakanı Gordon Brown, aktör Johnny Depp ve şarkıcı David Bowie de bulunuyor.

Hafta sonu Sünger Bob'un 10. yaş günü için bir parti düzenlenecek. 10. yıl kutlamaları çerçevesinde, 11 yeni bölüm ve hayranların en beğendiği 10 bölüm yayımlanacak ve hazırlanan 1 saatlik belgesel gösterilecek.

SüngerBob ile ilgili oyuncak, tişört vs ürünlerin satışlarından kanalının 8 milyar dolar gelir elde ettiği belirtiliyor.

ABD'deki eğlence parklarında adına hız treni olan Sünger Bob, New York'taki Madame Tussauds balmumu müzesinde heykeli sergilenecek ilk çizgi film karakteri olacak.

Çizgifilmin başarısının ardındaki gizli formülün Sünger Bob'un "kalbi" olduğu ve serinin, mutluluk ve iyimserlik mesajı verdiği için dünya genelinde bu kadar tutulduğu belirtiliyor.

"Sünger Bob Kare Pantolon" (Spongebob Squarepants)
(Cumartesi-Pazar 12.00'de CNBC'e'de)

Bikini Bottom’ın en saf, en neşeli ve en iyi yürekli sakini SpongeBob’un maceralarına, her bölümde, en iyi arkadaşı Patrick, huysuz komşusu Squidward, paragöz patronu Mr. Krabs ve ananastan yapılmış evinde beslediği salyangoz Gary eşlik ediyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...