Suriye’den ucuz iplik vaadiyle dolandırıcılık

Bursa'da tekstilci iş adamlarını ''Size Suriye'den ucuz iplik getireceğiz'' diyerek dolandıran 3 kişi suçüstü yakalandı.

Anadolu Ajansı 16.04.2010 - 10:56

Bursa Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Aylan K, Selahattin Y. ve Fuat D'nin tekstilci iş adamlarıyla lüks otellerde görüşerek, ''Suriye'den ucuz iplik getirme'' vaadiyle dolandırıcılık yaptığı ihbarı üzerine harekete geçti.

İş adamlarıyla görüşme yaptıkları otellerdeki güvenlik kamerası görüntülerinden zanlıların kimliklerini belirleyen ekipler, daha sonra bu kişilerle ''iş adamı'' kimliğiyle temasa geçti.

Bursa'daki lüks otelde zanlılarla buluşan polis ekipleri, yapılan pazarlığın ardından 3 kişiyi gözaltına aldı.

Zanlıların, oteldeki görüşmelerinde iş adamlarına ''Size Suriye'den çok ucuz iplik getireceğiz. Ancak ipliği peşin alabiliyoruz. Siz parayı verin. Otelden çıkışımızı yapalım, daha sonra sizin iş yerinize gidip senet imzalarız'' dedikleri, parayı aldıktan sonra otelin arka kapısından kaçtıkları belirlendi.

Dolandırıcılık suçundan çok sayıda sabıkası bulunduğu belirlenen zanlıların üzerinden 40 bin lira çıktığı, ilk belirlemelere göre 3 iş adamını yaklaşık 180 bin Euro dolandırdıkları bildirildi.

Aynı olayla ilgili başka başvuruların da olabileceği belirtildi.

Zanlılar, ifadelerinin ardından ''nitelikli dolandırıcılık'' suçundan adliyeye sevk edildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...