Suriyeli mendilci çocuktan 5 gündür haber alınamıyor

Suriye'deki iç savaştan kaçarak ailesiyle İstanbul'a gelen ve evini geçindirmek için mendil satan 13 yaşındaki Kemal Ramadan'dan bir haftadır haber alınamıyor. Ramadan'ın bulunması için Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir devreye girdi.

DHA 10.11.2016 - 17:10

Suriyeli mendilci çocuktan 5 gündür haber alınamıyor

Suriye'deki iç savaşta 8 ay önce Halep'teki bombalı saldırıda babalarını kaybederek İstanbul'a gelen Ramadan ailesinin 3 çocuğu, Fatih Ayvansaray Mahallesi'nde bulunan bakımsız tek göz oda bir eve yerleştiler. Anneleri İman Ramadan Antakya'da bir hastanede tedavi görmeye başladı.

Kemal Ramadan, biri bebek 3 çocuk sahibi ablası Esra ve babasının ölümüne şahit olduktan sonra akli dengesini kaybettiği belirtilen 14 yaşındaki Süleyman'a bakabilmek için Balat ve Ayvansaray'da sokaklarda mendil satmaya başladı.

MENDİL SATMAYA GİTMİŞTİ

Kemal, geçtiğimiz pazar günü saat 09.00'da evlerinden yine mendil satmaya çıktı. Kemal Ramadan'dan o günden beri haber alamayan ailesi ve komşuları önce polise ve ardından da belediyeye giderek yardım istedi. 5 gündür haber alınamayan Kemal Ramadan'ın ailesini bugün Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, ziyaret etti.

MUSTAFA DEMİR ZİYARET ETTİ

Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, arama çalışmaları sonucunda çocuğun herhangi bir yerde bir kaydına ulaşılamadığını belirtti. Başkan Demir, 13 yaşındaki Kemal'in bir an önce bulunması için gerekli desteği vereceklerini de ifade etti.

Türkiye'de birçok Suriyeli'nin misafir edildiğini belirten Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Suriyeli ailenin 13 yaşındaki küçük oğlu Balat ve Karagümrük'te mendil satarak ailenin geçimini sağlıyordu. Pazar günü akşam saatinden itibaren küçük oğlundan haber yok. Polislerle yaptığımız çalışmalar sonrasında çocuğun herhangi bir kaydının olmadığı görüldü. Ben burada Victor Hugo'nun 200 yıl önce söylediği sözü söylemek isterim. Çünkü, görüyoruz ki o zaman söylenen sözler Batı'nın gözünde hala devam ediyor. O sözde, 'Paris'te birisi ölse bu cinayettir, ama doğuda 50 bin insan boğazlanırsa bu sadece bir meseledir' bence Batı bu olaya basit bir olay olarak yaklaşıyor ama bu bizim insanlık borcumuzdur" dedi.

Suriyeli Kemal Ramadan'ın bulunması için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Öte yandan Fatih Belediyesi, geçim sıkıntısı çeken Ramadan ailesine gıda ve giyim yardımında bulundu.

Sayfa Yükleniyor...