Suriyelilerle "Köpeğe niçin tekme attınız' kavgası: 2 ölü

Konya Beyşehir'de, Suriyelilerle köpeği tekmeleme üzerine çıktığı iddia edilen bıçaklı kavgada iki kişi öldü. Hayatını kaybeden gencin yakınları Suriye uyruklu kişilere saldırmak istedi.

DHA 10.07.2016 - 08:36 | Son Güncelleme : 10.07.2016 - 08:46

Suriyelilerle "Köpeğe niçin tekme attınız' kavgası: 2 ölü
Polis, hastane önünde toplanan grubu sakinleştirmekte güçlük çekti

Konya'nın Beyşehir ilçesinde yaşayan Mehmet Bayraktar, iddiaya göre, Suriye uyruklu bir grubun sokak köpeğini teklemesi üzerine gruba "Köpeğe niçin tekme attınız" diyerek uyarıda bulundu.

Bunun üzerine Bayraktar ile Suriye uyruklu 4 kişi arasında kavga çıktı. Kavganın büyümesi üzerine iki tarafta birbirine bıçakla saldırdı.

Çıkan bıçaklı kavgada Mehmet Bayraktar ile soyadı belirlenemeyen Suriye uyruklu İbrahim adlı bir genç, yine soyadı belirlenemeyen 20 yaşındaki Kasım, 26 yaşındaki Abdullah Muhammed ve 22 yaşındaki Ahmed Sadi yaralandı. Yaralılar, ambulanslarla Beyşehir Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

KALABALIK SURİYELİLERE SALDIRMAK İSTEDİ

Olayı duyan Mehmet Bayraktar'ın yakınları hastane önünde toplandı. Kalabalık, hastaneye girerek yaralı Suriyelilere saldırmak isterken, polis kalabalığa engel oldu. Kalabalığın sayısı bir anda artınca bu kez jandarmadan takviye kuvvet çağrıldı.

Kalabalığın hastaneye girmekte ısrar etmesi üzerine polis, biber gazıyla müdahalede bulundu. Ardından Konya kent merkezinden çok sayıda polis ve çevik kuvvet ekibi takviye olarak çağrıldı. Polis ve jandarma hastanenin acil servisi önünde önlem aldı.

SURİYELİ GENÇ KURTARILAMADI

Suriyeli uyruklu yaralılardan İbrahim adlı genç ameliyat sırasında yapılan tüm müdahaleye rağmen yaşamını yitirdi. Yaralılardan biri ambulansla Konya'ya sevk edildi. Diğer iki yaralının ise can güvenliği nedeniyle Konya'ya sevk edilmesine karar verildi. Ancak öfkeli kalabalık yaralıların hastaneden çıkmasına izin vermeyince polis müdahale etti ve bu sırada biber gazından etkilenen bir kişi hastaneye kaldırdı. 

KALBİNE BIÇAK DARBESİ ALAN GENÇ DE ÖLDÜ

Kalbine saplanan bıçak darbesiyle yaralanan Mehmet Bayraktar da yapılan tüm müdahaleye rağmen yaşamını yitirdi. Acil servis önünde bekleyen ve Bayraktar'ın öldüğünü öğrenen yakınları, tekrar hastaneye girip yaralı Suriyelilere saldırmak istedi. Bunun üzerine arbede çıktı. Öfkeli kalabalık, kendilerini görüntüleyen gazetecilere de saldırmak isterken, polis engel oldu. 

Sabah saatlerinde sakinleşen kalabalığın bir kısmı hastane önünden ayrılırken, bir kısmı da beklemeye devam etti. Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük ile İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, hastaneye gelip, incelemede bulundu.

Sayfa Yükleniyor...