NTV

Sürpriz ziyarete geldiler, hayatlarının şokunu yaşadılar

İHA

Türkiye

Adana'da bir inşaatta bekçilik yaparak geçimini sağlayan 61 yaşındaki babalarını ziyarete giden çocuklar, onun ölüsüyle karşılaşınca hayatlarının en büyük şokunu yaşadılar.

Emekli olan 61 yaşındaki Latif Çay, iddiaya göre geçinemediğinden inşaatlarda bekçilik yapmaya başladı.

Oruç tuttuğu için inşaatta sabaha kadar kalan yaşlı adam, zaman kaybetmemek adına eve gitmeyip inşaatta yattı. Bu arada Çay'ın çocukları eve babalarını ziyarete geldi. Anne, çocuklarına babalarının oruçlu olduğu için bekçilik yaptığı inşaatta yattığını söyledi. Bunun üzerine çocukları inşaata giderek babalarına sürpriz yapmak istedi.

Ancak inşaata gelen çocukları bir türlü babalarını bulamadı. Seslenmelerine rağmen Latif Çay bir türlü ses vermedi. Önce kalkıp bakkala gitmiş olabileceğini düşündüler ancak bir süre beklemelerine rağmen kimse gelmedi. Bunun üzerine hemen polise haber verildi.

Polis, yaşlı adamı yatağında cansız halde yatar vaziyette bulunca hemen sağlık ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen ekipler, Latif Çay'ın hayatını kaybettiğini belirledi. Bu duruma öğrenen Çay'ın çocukları şoka girerek, uzun süre kendilerine gelemedi. İnşaat etrafında gözyaşlarına boğulan Çay'ın çocukları birbirlerine sarılarak, acılarını dindirmeye çalıştılar.

Bu arada Çay'ın torunları da inşaata gelerek gözyaşlarına boğuldu. Bir torunu dedesini görmek için onun öldüğü odaya girmek istedi ancak polis izin vermedi. Çay'ın cenazesi çalışma yapıldıktan sonra otopsi için adli tıp kurumu morguna kaldırıldı. Çay'ın tansiyon hastası olduğu, buna bağlı olarak hayatını kaybetmiş olabileceği tahmin ediliyor.