Suruç'ta 3 mahalle boşaltılıyor

Suruç'ta havan topu mermisi bir eve düştü. Olayda 2 kişi yaralandı. Güvenlik gerekçesiyle Suruç'ta 3 mahallenin boşaltılmasına karar verildi. Sınıra yakın 4 okulda da eğitime süresiz ara verildi.

Haberler 05.10.2014 - 13:33

Suruç'ta 3 mahalle boşaltılıyor

Suriye'nin kuzeyindeki Kobani'de Kürt güçler ile IŞİD arasıdaki çatışmalar şiddetlenerek devam ediyor. Çatışmalar, tarafından da izlenebiliyor.

Çatışmaların şiddetlenmesi sonrası Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde bir eve havan topu mermisi düştü. Olayda iki kişi yaralandı. TSK havan topunun atıldığı yöne misliyle karşılık verdi.

Çatışmaların yaşandığı bölgeden atılan bir havan mermisi, Suruç ilçesinin BüyükKendirli Mahallesi'nde Berhan Polat ait müstakil eve isabet etti.

Merminin, Suriye tarafında bir duvarı delip geçerek, Polat'a ait evin bir köşesinden girip diğer köşesinden çıktığı görüldü.

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, havan mermisi isabet eden evde bulunan 2 kişinin yaralandığını söyledi.

Yaralılar, özel araçlarla Suruç Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

İKİ KÖY BOŞALTILIYOR
Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük Suruç'a bağlı Büyükkendirli, Küçükkendirli  ve Mürşitpınar mahallelerinin boşaltılmasına karar verdi.

NTV canlı yayınına katılan Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, mahalle sakinlerinden değerli eşyalarını yanlarına alarak ve evlerinin kapılarını kilitleyerek, mahallelerden ayrılmalarını istedi.

Vali Küçük bu aşamada 3 mahallenin güvenlik gerekçesiyle boşaltılmasının yeterli olduğunu söyledi.

Güvenlik yetkilileri de, bu yönde anonslar yapıyor.

Sayfa Yükleniyor...