Susması için mevki teklif edildi!

Başbakan ve Sağlık Bakanı’nın isteğiyle İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü görevinden ayrılan Mehmet Bakar, veda toplantısında ‘Konuşmamam için Müsteşar Yardımcılığı teklif edildi’ derken, Başbakan ve Sağlık Bakanı’na da teşekkür ve hürmet arz etti!

19.06.2009 - 19:23

Susması için mevki teklif edildi!

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü görevinden alınan Mehmet Bakar, veda toplantısı düzenledi.

Kendisi ile birlikte 6 müdür yardımcısının, 3 şube müdürünün, 20 başhekim, 20 civarında sağlık kurum başkanının istifa ettiği Bakar, arkadaşlarına geri dönün çağrısı yaparken ilginç iddialarda bulundu.

Başbakan ve Sağlık Bakanı’nın isteğiyle görevinden ayrılan Bakar, konuşmaması şartıyla Müsteşar Yardımcılığı teklif edildiğini söyledi. Bakar'ın görevden alınmasının altında milletvekillerinin taleplerini geri çevirmesinin yattığı da iddia edilirken, Bakar konuşmasını şöyle sürdürdü:

''Severek yaptığım bir görevden ayrılıyorum. Bana üst görevler teklif edildi, hepsine 'Hayır' dedim. 'Ben ya yerimde kalırım ya da Haseki Hastanesi'ne geri dönerim. Teşkilattan asla ayrılmak istemiyorum' dedim. O üst görevlerin bonusu da konuşmamamdı. Dolayısıyla onayım geldi, ben Haseki Hastanesi'ne geri dönüyorum. Olayın hikayesi budur.''

Bakar, ''kırgın olup olmadığının sorulması'' üzerine, ''Teşkilatı seviyorum onlarla beraber çalışmaktan çok memnundum. İnanç ve hizmet adamıyım, burada da hizmet ederim, başka bir yerde de hizmet ederim. İsteğimin ve arzumun dışında bir üst görev gelirse memuriyetten istifa edeceğimi de belirttim'' şeklinde konuştu.

Sağlık Bakanlığı'ndaki bürokratlara da sert geçen görüşmeleri olsa da teşekkür eden Bakar, ''Sayın Bakanıma ve Sayın Başbakanıma da hürmetlerimi ve teşekkürlerimi hepinizin huzurunda arz ederim'' diye konuştu.

Toplantıyı izleyen İl Sağlık Müdürlüğü çalışanlarından bazılarının göz yaşlarını tutamadığı gözlendi. Bakar'a sağlık grup başkanları adına, bir ayna hediye edildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...