Tabletleri ne için kullanıyoruz?

ABD'de yapılan araştırma, tablet sahiplerinin cihazlarını en çok ne yapmak için kullandığını belirledi.

Tabletleri ne için kullanıyoruz?

Google AdMob’un yaptığı araştırmaya göre tablet sahipleri, televizyon ve bilgisayardan daha çok tabletleriyle zaman geçiriyor.

Tabletle geçirilen zaman boyunca en çok ne yapıldığı sorusunun yanıtıysa 'oyun oynamak'. Oyundan sonra en çok arama yapıyor ve mail alıp-gönderiyoruz.

Mart ayında Amerika’da yapılan araştırmaya göre ankete katılan bin 500’e yakın kişinin yüzde 84’ü oyun için, yüzde 78’i araştırma için, yüzde 74’ü mail için ve geri kalanı yüzde 61’i de haber okumak için tablet kullanıyor. Son iki popüler etkinlik ise, alışveriş yapmak ve e-kitap okumak.

Yenimedyaduzeni.com sitesinin aktardığına göre insanlar tabletlerini daha çok evlerinde kullanıyor. Bunun nedenini, tabletin akşamları daha sık kullanılıyor olmasına bağlayabiliriz. Araştırmaya katılanların yüzde 82’si tabletlerini evde kullandığını açıklarken, yüzde 7’lik gibi küçük bir kısmı da iş yerinde kullandığını söylüyor.

Araştırmada ortaya çıkan diğer ilginç bir sonuç da, insanların tablet kullanmayı, televizyon izlemeye ve kitap okumaya tercih etmesi. Yıllardır televizyon ve bilgisayar arasında hiç de fena olmayan bir denge kurmuştuk ama tabletler bu dengeyi bozacağa benziyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...