Tadilat çilesi erken bitecek

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, İstanbullulara müjdeyi verdi. Yıldırım, trafikte kaosa neden olan tadilat çalışmalarının 30 Ağustos'ta tamamlanacağını duyurdu.

26.07.2012 - 22:04

Tadilat çilesi erken bitecek

Fatih Sultan Mehmet (FSM) Köprüsü'nde 17 Eylül'de bitmesi öngörülen onarım çalışmalarının 30 Ağustos'ta sona ereceği bildirildi.

İstanbullulara müjdeli haberi Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım verdi.

FSM'de onarım çalışmaları 18 Haziran gece yarısı başlamıştı. Zaman zaman kapalı şerit sayısının 3'e çıkması nedeniyle İstanbul trafiği tam bir kaosa dönmüştü.

Ulaştırma Bakanı, bugün FSM tadilatında çalışan işçilerle bir araya geldiği iftar yemeğinde onarım çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi.

Köprüdeki çalışmaların 24 saat esasına göre devam edeceğini vurgulayan Yıldırım, "Şartlar el verirse onarım çalışmaları 30 Ağustos'ta bitecek" dedi.

Yıldırım, köprüdeki çalışmaların planlanandan erken tamamlanacak olmasının kolay olmadığına dikkati çekerek, ''Kolay bir iş değil. İddialı bir hedef. İnşallah mahcup olmayız. Hava ve iklim şartları da bizden yana olursa sözümüzü yerine getirmiş olacağız. İstanbulluların yaşadığı çilenin daha fazla sürmemesi, bir an önce bitmesi için arkadaşlarımız büyük fedakarlık gösteriyor'' şeklinde konuştu.

SIRA ANADOLU YAKASINDA
Yıldırım ayrıca Cuma günü itibariyle Avrupa yakasından Anadolu'ya geçiş çalışmalarının tamamlanacağını ve Anadolu yakasından Avrupa yakasına geçişte 2 şeridin trafiğe kapatılacağını açıkladı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...