Rüzgar Çetin'in tahliyesine yapılan itiraz reddedildi

Beşiktaş'ta bir polisin şehit olduğu kazada yargılanan Rüzgar Çetin'in tahliyesine yapılan itiraz reddedildi. Mahkeme, Rüzgar Çetin'e yurtdışına çıkış yasağı koydu.

Haberler - NTV Haber 05.10.2016 - 16:42 | Son Güncelleme : 05.10.2016 - 18:19

Rüzgar Çetin'in tahliyesine yapılan itiraz reddedildi

İstanbul Cumhuriyet Savcısı Ekrem Şakar, Beşiktaş'ta bir polis memurunun şehit olması, birinin de ağır yaralanmasıyla sonuçlanan kazaya karıştığı iddiasıyla yargılandığı davada 6 yıl 3 ay hapisle cezalandırılan Rüzgar Çetin'in yeniden tutuklanma talebi reddedildi.

İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesinin, Beşiktaş'ta bilinçli taksirle bir polis memurunun şehit olmasına, birinin de ağır yaralanmasına neden olduğu gerekçesiyle 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırdığı Rüzgar Çetin'in "verilen ceza miktarı, tutuklulukta geçirdiği süre, mağdurların şikayetlerinden vazgeçmesi" göz önüne alınarak oy çokluğuyla tahliye edilmesi kararına, duruşma savcısı itirazda bulundu.

İstanbul Cumhuriyet Savcısı Şakar, mevcut delil durumu, dosyadaki raporlar ve tutuklu kaldığı süreyi dikkate alarak Çetin'in tutuklanmasını, mahkeme aksi kanaatte ise sanık hakkında yurtdışına çıkış yasağı konulması talebini içeren dilekçesini, mahkemeye sundu.

Savcının talebini değerlendiren İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi, sanık Rüzgar Çetin'in yeniden tutuklanması talebini reddetti. Mahkeme heyeti, savcının talebi üzerine sanık hakkında yurt dışına çıkış yasağı konulmasına hükmetti. 

Beşiktaş Çırağan Caddesi'nde Ortaköy yönüne seyreden trafik polisi aracı, karşı yönden gelen ve 0,90 promil alkollü olduğu belirlenen Rüzgar Çetin'in kullandığı otomobille çarpışmış, kazada bir polis şehit olurken bir polis de yaralanmıştı.

İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın dün yapılan 4. duruşmasında, 6 yıl 3 ay hapis cezası alan Rüzgar Çetin'in, cezaevinde bulunduğu 8 aylık süreyi gözönünde bulundurularak, tahliye edilmesine karar verilmişti.

Karara mahkeme başkanı "muhalefet şerhi" koymuş, Rüzgar Çetin'e 15 yıl hapis cezası verilmesi gerektiğini savunmuştu.

Üye hakimlerin oylarıyla tahliye olan Rüzgar Çetin, akşam saatlerinde tutuklu bulunduğu Silivri Cezaevi'nden bırakılmıştı.

Sayfa Yükleniyor...