Tahliye olan Mehmet Ağar ilk imzasını attı

Denetimli serbestlik kapsamında 4 gün önce tahliye olan Susurluk hükümlüsü, eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar, savcılığa giderek ilk imzasına attı. Adres değişikliği yapan Ağar, imzalarını artık Muğla’da atacak.

Anadolu Ajansı 02.05.2013 - 13:36

Tahliye olan Mehmet Ağar ilk imzasını attı

"Susurluk" davasından hükümlü eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar, pazartesi günü denetimli serbestlik tedbiri hükümleri uygulanarak tahliye edilmesinin ardından Aydın'a geldi.

Aydın Cumhuriyet Başsavcısı Ekrem Yiğit'i ziyaret eden eski İçişleri Bakanı Ağar, daha sonra Denetimli Serbestlik Müdürlüğü'ne giderek, prosedür gereği imza attı, adres değişikliğini bildirdi.

Eski İçişleri Bakanı Ağar, imzalarını bundan sonra Muğla’da atacak.

Ağar, çıkışta gazetecilere yaptığı açıklamada "Kalan işlemleri tamamlamak üzere geldim. Gerekli açıklamaları yaptım" dedi.

"Susurluk" davasından hakkında kesinleşmiş 5 yıl hapis cezası bulunan ve cezasını 2 yıl çekmesi gereken Ağar, 25 Nisan 2012'den bu yana Yenipazar Cezaevi'nde bulunuyordu. Mehmet Ağar'ın, 1 yıl daha hapiste kalması gerekiyordu.

Kamuoyunda 3. Yargı Paketi olarak bilinen 6352 sayılı Kanunun geçici 2. maddesinin 3. fıkrası, "Bu maddenin yürürlüğe girdiği tarih itibarıyla koşullu salıverilmelerine bir yıldan az süre kalan ve açık ceza infaz kurumunda bulunan iyi halli hükümlülerin talepleri halinde, cezalarının koşullu salıverilme tarihine kadar olan kısmının denetimli serbestlik tedbiri uygulanmak suretiyle infazına karar verilebilir" hükmünü içeriyor.

Talebi üzerine Aydın İnfaz Hakimliği, Mehmet Ağar'ın Kanun'un bu maddesinden yararlandırılmasına karar verdi.

Ağar hakkında, 27 Nisan 2014'e kadar denetimli serbestlik tedbiri hükümleri uygulanacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...