Tahliye yok, nihai karar Pazartesi

“Futbolda şike” davasında nihai karar Pazartesi gününe kaldı. Ara kararda Aziz Yıldırım ve 3 sanığın tahliye talepleri reddedildi. Duruşmada ilk kez akreditasyon uygulaması yapıldı.

29.06.2012 - 09:50

Tahliye yok, nihai karar Pazartesi

'Şike davası'nda Türkiye'nin merakla beklediği nihai karar pazartesiye kaldı.

Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci, mahkemenin Pazartesi saat 10.00'da nihai karar için toplanacağını açıkladı.

Ara karar veren özel yetkili İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi,  Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve İlhan Ekşioğlu, Olgun Peker ve Yusuf Turanlı'nın tahliye taleplerini reddetti.

Özel yetkili İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen şike davasının 22. duruşmasına tutuklu sanıklar Aziz Yıldırım, Olgun Peker, İlhan Ekşioğlu ve Yusuf Turanlı ile tutuksuz sanıklardan Şekip Mosturoğlu, Sadri Şener, Ali Yıldırım, Hasan Çetinkaya, Mecnun Odyakmaz, Tayfur Havutçu, Serdar Adalı, Bülent Uygun, Nevzat Şakar, Tamer Yelkovan, Ümit Karan, İbrahim Akın, Serdar Kulbilge, Korcan Çelikay ve İskender Alın'ın da aralarında bulunduğu 36 tutuksuz sanık katıldı.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman'ın da izleyici olarak katıldığı duruşmada, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanvekili Abdullah Kiğılı ve kulübün Yüksek Divan Kurulu Başkanı Yüksel Günay'ın da aralarında olduğu çok sayıda kulüp yöneticisi ile Mahmut Uslu'nun da aralarında bulunduğu Fenerbahçeli eski yöneticiler de hazır bulundu.

Mahkeme Heyeti Başkanı Mehmet Ekinci'nin, 20 Haziran'da yapılan duruşmada, ''Bir aksilik olmazsa cuma günü karar vermeyi planlıyoruz'' ifadesi doğrultusunda duruşmada karar verileceği beklentisi nedeniyle çok sayıda kişinin bugünkü duruşmaya geldiği gözlendi.

DURUŞMADA BİR İLK
Duruşma nedeniyle İstanbul Adalet Sarayı önü ve mahkeme salonunun kapısında yoğun güvenlik önlemleri alınırken, duruşmaya katılacak herkes için akreditasyon uygulaması yapıldı.

Basın mensuplarıyla birlikte duruşmaya giren izleyicilere, ''İstanbul Adalet Sarayı Akreditasyon Kartı'' yazılı kartlar dağıtıldı.

Bu arada, duruşmayı izlemek için sadece ajans muhabirlerine akreditasyon kartı verilirken, diğer basın mensuplarının kapıda bekletildiği görüldü.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...