Takip etmiyorlarmış

Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda gerçekleştirilen aramayı yapan hakim Kadir Kayan’ı takip ettikleri gerekçesi 7 askeri personel hakkında yürütülen soruşturmada takipsizlik kararı verildi.

NTV Haber 27.02.2010 - 01:05

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a suikast iddiasıyla kozmik odada arama yapan hakim Kadir Kayan'ı takip ettikleri gerekçesiyle 7 kişi hakkında soruşturma başlatmıştı.

'Silahlı örgüt üyesi olmak ve bu örgütün faaliyeti çerçevesinde tehdit suçunu işleme' iddiasıyla Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Hakan Yüksel tarafından yürütülen soruşturmada takipsizlik kararı verildi.

Kararda, şüpheli askerlerin iletişim tespit kayıtları ile ifadelerinin karşılaştırıldığı ancak Kayan'ı takip ettiklerine ilişkin bir emareye, araçlarında yapılan aramalarda da suç deliline rastlanmadığı belirtildi.

Savcı Hakan Yüksel bu gerekçelerle, Seferberlik Tetkik Kurulu’nda görevli Burak D., Bilal S., Özer Ö., Vedat T., Muharrem K., Abdullah E.K ve Engin B. hakkında "kovuşturmaya yer olmadığını" karar verdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...