Bursa'nın merkez Nilüfer ilçesi Konak Mahallesi'ndeki bir işyerinde müdür olarak çalışan Y.Y. (41), 7 Ocak'ta gece geç saatlerde takma sakal takarak çalıştığı işyerine geldi.

İlk olarak işyerindeki güvenlik kameralarını bir demir çubukla etkisiz hale getiren şüpheli, dolaptaki çelik kasayı bulunduğu yerden çıkararak onu spiral kesme makinesiyle açtı.

Y.Y, kasanın içindeki 842 bin lira nakit para, 700 bin liralık vadesi gelmemiş müşteri çeki, 1 milyon liraya yakın arkası yazılı karşılıksız çek, 4 bin 100 dolar, şirket hisseleri ile büro tipi başka bir çelik kasayı da alarak uzaklaştı.

Ertesi gün sabah saatlerinde hiçbir şey olmamış gibi işe gelen Y.Y, kasanın soyulduğunu işyeri sahibi B.A'ya (33) bildirdi. B.A'nın haber vermesi üzerine olay yerine gelen İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, işyeri ve çevresindeki güvenlik kamerası görüntülerini incelemeye aldı.

Görüntülerden hırsızlığın 16 DE 954 plakalı otomobille gerçekleştirildiğini tespit eden ekipler, aracın ruhsat sahibi olan M.B. ile iletişime geçti.

M.B. ise polise, söz konusu otomobili hırsızlığın gerçekleştirdiği işyerinde müdürlük yapan Y.Y'ye kiraladığını söyledi.

Ekipler, Y.Y'yi Mudanya ilçesinde gözaltına aldı. Ekipler şüpheliyle birlikte 800 bin 200 lira, 4 bin 100 dolar ile büro tipi çelik kasayı ele geçirdi.

Öte yandan şüphelinin takma sakalla işyerine geldiği ve güvenlik kameralarını etkisiz hale getirdiği anlar işyerinin kameralarına yansıdı.