Taksi kullanan çocuk sürücü yakalandı

Zonguldak’ta babasının taksisini kullanan 13 yaşındaki sürücü, polis merkezinin önünden geçerken yakalandı.

Anadolu Ajansı 27.10.2012 - 15:06

Taksi kullanan çocuk sürücü yakalandı

Zonguldak'ta babasının ve kardeşlerinin de bulunduğu taksiyi kullanan 13 yaşındaki sürücü, polis merkezinin önünden geçince durumu fark eden polise yakalandı. Polis, araç sahibi babaya 319 lira ceza uyguladı.

Babasına ait taksiyi kullanan 13 yaşındaki Doğukan Ö, Soğuksu Polis Merkezi'nin önünden geçtiği sırada durumu fark eden nöbetçi polis tarafından durduruldu.

Yaşı küçük sürücü Doğukan Ö'nün kullandığı takside, babası Ersin Ö'nün yanı sıra arka koltukta ablası ve 2 kardeşinin de olduğunu gören polis, trafik ekiplerine haber verdi.

Trafik polisleri, ''Sürücü belgesiz araç sürülmesine izin vermek'' suçundan baba Ersin Ö'ye 319 lira para cezası uyguladı. Doğukan Ö'ye ise 15 yaşından küçük olması nedeniyle ceza verilmedi.

Baba Ersin Ö, kurban etlerini kıyma yaptırmak için kent merkezine götürmek üzere çocuklarıyla evden çıktıklarını, gidecekleri mesafe 300-500 metre olduğu için de aracı çalıştıran 13 yaşındaki oğlunu kırmayarak taksiyi kullanmasına izin verdiğini söyledi.

Yaptığının hata olduğunu belirten Ersin Ö, ''Evimiz yakın olduğu için oğlumun isteği üzerine 'yavaş yavaş' bizi götür dedim. Yakın mesafe olduğu için bayram günü oğlumu kırmak istemedim. Bu bize ders oldu. Polis merkezinin önünden geçerken polis bizi gördü. Gerekli cezayı uyguladı'' dedi.

Doğukan Ö. de olayın kendisine ders olduğunu, ehliyet belgesi almadan bir daha araç kullanmayacağını kaydetti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...