Taksi şoförü olası faciayı önledi

Başkentte alev alan park halindeki LPG'li aracı fark eden bir taksi şoförü, erken müdahale edilmesini sağlayarak olası bir faciayı engelledi.

Anadolu Ajansı 23.12.2014 - 07:28

Taksi şoförü olası faciayı önledi

ANKARA - Taksi şoförü Yusuf Kaya, Çankaya ilçesi Harbiye Mahallesi Hürriyet Caddesi'nde kaldırıma bırakılan ve henüz belirlenemeyen nedenle tutuşan kanepeden çıkan alevlerin park halindeki 06 MBD 17 plakalı otomobile sıçradığını fark etti.

Bunun üzerine Kaya, aracın yakınındaki Mithat Apartmanı sakinlerini uyardı.

Taksi şoförü ve apartman sakinleri alevlere müdahale ettiği sırada, ihbar üzerine olay yerine itfaiye ekibi geldi. Yangın, erken müdahale sonucu kısa sürede söndürüldü.

İtfaiye yetkilileri, yangın erken fark edilmemesi durumunda alevlerin sıçradığı LPG'li aracın büyük bir patlamayla havaya uçacağını ve çevreye büyük zarar verebileceğini belirtti.

İtfaiye yetkilileri, aracın yakınına, atılmak üzere bir apartman dairesinden bırakıldığı sanılan kanepenin nasıl alev aldığının araştırıldığını ifade etti.

Taksi şoförü Kaya da, bir müşterisini indirdikten sonra aracın yanındaki alevleri fark ettiğini dile getirerek, "Önce kanepeyi aracın yakınından uzaklaştırmaya çalıştım ancak kanepenin ağır olması ve alevlerin yükselmesi nedeniyle bunu başaramadım. Bunun üzerine aracın karşısındaki apartmanın zillerini çalarak ve sürekli bağırarak apartman sakinlerini dikkatini çekmeyi başardım" dedi.

Daha önce benzeri bir olayla karşılaştığı için LPG'li araçların patlamasının ne kadar büyük zarara yol açabileceğini bildiğini kaydeden Kaya, "Biz insanlık görevimizi yaptık" ifadesini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...