Taksicinin gasp oyununu polis bozdu

İstanbul'da bir taksici, haberleşme uygulaması üzerinden panik butonuna basınca meslektaşlarını ve polisi alarma geçirdi. İhbarın yalan olduğunun anlaşılması üzerine taksiciye ceza kesildi.

Haberler - İHA 28.12.2021 - 11:06

Taksicinin gasp oyununu polis bozdu

İstanbul'da boş yere panik butonuna basan taksiciye "suç uydurma" nedeniyle ceza kesildi.

12 Kasım günü saat 03.00 sıralarında 34 TBJ 27 plakalı taksi ile çalışan taksi şoförü Caner U. meslektaşları ile aralarında kullandıkları haberleşme uygulaması üzerinden panik butonuna basınca, megakentteki onlarca taksici ve polisi peşine taktı.

Arnavutköy-Hacımaşlı Caddesi üzerinde bulunan taksici gaspa uğradığını iddia edince polis de konuyla ilgili inceleme başlattı. Taksici polis ekiplerine aracına 3 kişinin bindiğini ve ormanlık alana doğru sürmesini istediklerini beyan etti.

Taksicinin hareketlerinden şüphelenen Arnavutköy İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Ekipleri, araç içi kamerası ve mobese görüntülerini inceleyince gerçeği ortaya çıktı. Taksicinin bahsettiği saatlerde aracında kimsenin olmadığını ve tek başına alkol aldığı görüldü.

Tekrar ifadesi alınan taksici Caner U. yanlışlıkla panik butonuna bastığını, onlarca taksici arkadaşının toplanması dayak yeme korkusuyla yalanını sürdürdüğünü itiraf etti. Taksi şoförü Caner U.’ya "suç uydurma" maddesinden işlem yapıldı.

Sayfa Yükleniyor...