Takside kredi kartıyla ödeme dönemi başlıyor

Taksi çağırma uygulaması BiTaksi'de, MasterCard işbirliği ile ödemeler kredi kartıyla da yapılabilecek.

06.11.2013 - 15:58

Takside kredi kartıyla ödeme dönemi başlıyor

MasterCard'tan yapılan yazılı açıklamaya göre, uygulama ile yolculuk bitiminde sürücü tarafından girilen taksi ücreti, doğrudan kullanıcıların akıllı telefonlarının ekranına onay için düşüyor.

Tek dokunuşla onay tuşuna basan kullanıcılar, uygulamaya tanıttıkları kredi kartı ile ödemelerini gerçekleştiriyor.

Taksi yolculuğu sonrası ödeme bir kaç saniyede gerçekleştirilebiliyor. Kullanıcılar nerede olurlarsa olsunlar, en yakın taksiyi bulan ve yönlendiren uygulama BiTaksi, ücret hesaplama, kilometre bilgisi ve taksinin geliş süresini gösterme gibi özelliklerinin yanı sıra, yönlendirilen taksinin plakasını, sürücünün ismini ve telefon numarasını da bildiriyor.

Uygulamada, taksi ücretinin kredi kartı ile ödenebilmesi de akıllı telefon kullanıcıları için yenilik olarak sunuluyor. Kullanıcıların kart bilgileri BiTaksi uygulamasında tutulmuyor ve ödeme altyapısı MasterCard tarafından sağlanıyor.

MasterCard'ın geliştirdiği platformla kredi kartıyla taksi ücreti ödeme kolaylığı sunan BiTaksi uygulamasında, farklı markalı kredi kartları da geçerli olacak. İstanbul'da hizmet veren BiTaksi, ileri dönemde diğer illere de yayılmayı hedefliyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...