Gezi Parkı'ndan çıkıp Atatürk Kültür Merkezi istikametine gitmeye çalışan 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Gizem Çakır’a Bayram Şahin'in kullandığı otomobil çarptı.

Çarpmanın etkisiyle yola savrulan Çakır, yere düştü.

Hareketsiz yatan genç kızın yardımına ilk olarak çevre işyerlerinde çalışanlar koştu.

Yardıma gelen bir kadın avukat, ağzından kanlar gelen ve kısa süreli şoka giren genç kızı konuşturup sağlık görevlilerinin gelmesini bekledi.

Gizem Çakır'a durumuyla ilgili bilgi veren ve kesinlikle uyumaması gerektiğini söyleyen avukat, zaman zaman da çevredekilerden yaralının başından uzaklaşmalarını istedi. Bir yandan da telefonda genç kızın yakınlarına bilgi verdi.

Bu sırada bir motosiklet sürücüsü de yerde yatan genç kıza, kendisinin de birçok kez kaza geçirdiğini, korkulacak bir durumunun olmadığını söyleyerek uyumamasını tavsiye etti.

Bu sırada cep telefonuyla bilgi verilen Gizem Çakır'ın, Ayşegül isimli arkadaşı olay yerine koşarak geldi.

Çakır'ı yerde yaralı halde görünce şok geçiren genç kız, daha sonra olay yerindekilerin telkinleriyle sakinleşti. Bir süre sonra olay yerine gelen sağlık ekipleri yaralı kıza boyunduruk taktı.

Ambulansla hastaneye kaldırılan Çakır tedaviye alındı.

Öte yandan, bölgede oturan vatandaşlar, çift yönlü trafik işleyen Mete Caddesi'nde sürekli kaza olduğunu söylediler.

Olay yerinde polislere kazanın nasıl olduğunu anlatan sürücü Bayram Şahin, daha sonra ifadesi için polis merkezine götürüldü.