Taksim'de iki farklı iftar

İstanbul'da çok sayıda vatandaş, Beyoğlu Belediyesi'nce Taksim Meydanı'na kurulan sofralarda iftarını açtı. Diğer bir organizasyonda ise Galatasaray Lisesi önünden Taksim Meydanı'na kadar yer sofrası kuruldu.

09.07.2013 - 21:01

Taksim'de iki farklı iftar

Ramazanın ilk iftarı açıldı. En dikkat çeken yer, son günlerde Gezi Parkı eylemleriyle gündeme gelen Taksim Meydanı'ydı.

Daha önceden iftar çadırlarında verilen yemekler, ilk kez meydana kurulan sofralarda verildi.

Beyoğlu Belediyesi'nin verdiği iftar yemeğine çok sayıda vatandaş katıldı.

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan'ın da katıldığı iftar programında meydana kurulan masalarda vatandaşlara, çorba, pilav, türlü ve meyve suyu ikram edildi.

İftar organizasyonun daha önceden Gezi Parkı'nde düzenleneceği açıklanmıştı, ancak Ahmet Misbah Demircan bugün yaptığı açıklamada iftarın meydanda yapılacağını bildirmişti.

Taksim'den iftar manzaraları (FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYIN) Taksim'den iftar manzaraları (FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYIN)'Yeryüzü Sofraları' adlı etkinlik sırasında polisin güvenlik önlemi aldığı görüldü. Polis, gruptakilerin oruçlarını açmalarının ardından dağılmaları yönünde uyarılarda bulundu. Gruptakiler dağılmamakta ısrar edince çevik kuvvet ekipleri TOMA araçlarıyla birlikte grubun bulunduğu alanda önlem aldı. Polisler bir süre sonra buradan çekildi.

FARKLI DİNLER ŞİŞLİ'DE BULUŞTU
Şişli Belediyesi'nin iftar organizasyonuna ise vatdandaşların yanı sıra farklı dinlerin temsilcileri de katıldı. Musevi Cemaati lideri İsak Haleva'nın da aralarında olduğu dini liderler birlik beraberlik ve barış çağrısı yaptı. Tamamen dolan ramazan çadırında hergün 3 bin kişi iftarını açacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...