Taksim'de polis müdahalesi

Taksim Meydanı'nda eylem yapmak üzere toplanan gruba polis tazyikli su ve biber gazıyla müdahale etti. Müdahale sırasında bazı protestocular gözaltına alındı. Ayrıca, Ankara ve İzmir'in de aralarında olduğu bazı illerde protesto gösterileri düzenlendi.

Haberler 27.12.2013 - 18:52

Taksim'de polis müdahalesi

İstanbul, Ankara ve İzmir'in de aralarında olduğu bazı illerde yolsuzluk operasyonuna yönelik protesto gösterileri düzenlendi.

Akşam saatlerinde Taksim'e çıkan yollarda bir araya gelen gruplara polis müdahale etti.

Gaz ve tazyikli su ile yapılan müdahale sırasında yoldan geçen vatandaşlar zor anlar yaşadı, bazı işyerleri de zarar gördü.

Polise havai fişek ve taş atan eylemcilerden gözaltına alınanlar oldu.

Taksim çevresi ile İstiklal Caddesi'ne çıkan tüm yollarda polisin geniş güvenlik önlemleri devam ediyor.

Benzer şekilde Ankara ve İzmir'n de aralarında olduğu bazı illerde de protesto gösterileri vardı.

Ankara'da da Güvenpark'ta toplanarak yürüyüşe geçen eylemcilere polis izin vermedi. Kalabalık, biber gazlı müdahalenin ardından dağıldı.

İzmir'deki protestoların adresi ise Gündoğdu ve Konak meydanlarıydı. Eylemciler, basın açıklaması yaparak dağıldı.

Eskişehir'de ise Yeni Bağlar Mahallesi Üniversite Caddesi'ndeki bir alışveriş merkezi önünde toplanan bir grup, sloganlar atarak Yunus Emre Caddesi'nde bulunan AK Parti İl Başkanlığı binası önüne doğru yürüyüşe geçti.

AK Parti İl Başkanlığı binasına 20 metre kala önlem alan çevik kuvvet polisi, grubun geçişine izin vermedi. Caddeyi trafiğe kapatarak basın açıklaması yapan ve kimlikleri belirlenen gruptaki yaklaşık 80 kişiye, Karayolları Trafik Kanununa muhalefet suçundan 343'er lira ceza uygulandığı öğrenildi. Ceza makbuzlarının ise bu kişilerin adreslerine gönderileceği bildirildi.

Ayrıca; Hatay, Adana, Uşak, Edirne, İzmit ve Mersin'de de yürüyüş düzenlendi.

Sayfa Yükleniyor...