Taksisinde unutulan 6 bin TL'yi teslim etti

Nevşehir'de taksi şoförü, aracında düşürülen cüzdandaki 6 bin lirayı sahibine teslim etti.

Anadolu Ajansı 24.01.2014 - 16:43

Taksisinde unutulan 6 bin TL'yi teslim etti

Nevşehir'in Gülşehir ilçesinde taksi şoförü, aracına binen müşterinin düşürdüğü içinde yaklaşık 6 bin lira ile kredi kartları bulunan cüzdanı sahibine verdi.

Gülşehir Kapadokya Havalimanı'nda taksicilik yapan Ekrem Vural, sabah aracına binerken arka koltukta cüzdan olduğunu fark etti. İçinde yaklaşık 6 bin lira ile kredi kartları bulunan cüzdandaki sürücü belgesinden Zeynep Güler'e ulaşan Vural, bu kişinin iş yerine giderek cüzdanı teslim etti. Güler, duyarlı davranışından dolayı Ekrem Vural'a teşekkür etti.

Vural'ın bu davranışının herkese örnek olması gerektiğini belirten Güler, "Dün saat 23.00 sıralarında taksiyle evime gittim. Cüzdanımı kaybettiğimi ise sabah fark ettim. Taksi şoförü bir şekilde bana ulaştı ve cüzdanımı teslim etti. Son zamanlarda yaşanan olaylardan dolayı insanlara olan güven duygusu azaldı ancak bu tür duyarlı insanların olduğunu görmek güzel" dedi.

Dün gece son müşterisi Zeynep Güler'i bıraktıktan sonra evine gittiğini belirten Vural ise "Sabah işe gitmek üzere aracıma bindiğim sırada arka koltukta cüzdan olduğunu gördüm. Cüzdanda sahibine ulaşabileceğim kimlik ararken kredi kartları ile yaklaşık 6 bin lira olduğunu gördüm. Sürücü belgesinden Zeynep hanıma ulaşarak cüzdanını kendisine teslim ettim" diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...