Tanıtım için gittiği geziden borçlu çıktı

Ücretsiz devre mülk tanıtımı gezisine götürülen bir vatandaş, 1 yıl sonra 8 bin liralık icra takibi ile karşı karşıya kaldı.

Haberler - İHA 06.10.2019 - 14:06

Tanıtım için gittiği geziden borçlu çıktı

’nin Çayırova ilçesinde yaşayan Halil Yıldız, ‘devre mülk tanıtım gezisi’ diyerek götürüldüğü geziden bir yıl sonra evine gelen 8 bin TL’lik icra takibiyle şoke oldu.

Halil Yıldız, bir firma tarafından "devre mülk tanıtım gezisi" denilerek, Mayıs 2018 tarihinde Yalova'da bir termal tesise götürüldü.

Yıldız, tanıtım amaçlı gittiği termal tesisi gezip, doldurduğu memnuniyet anketine imza attıktan sonra Kocaeli’nin Çayırova ilçesindeki evine döndü. Olayın üstünden bir yıl geçmesinin ardından Yıldız, 8 bin 141 TL’lik icra takibiyle karşı karşıya kaldı. 

Kendi adına imzalanmış senetleri görünce şaşkına dönen Halil Yıldız, Gebze Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Senetlerde bulunan imzanın kendisine ait olmadığını iddia eden Halil Yıldız, “Ben sadece memnuniyet anketine imza attım. Senetlerdeki imza benim değil” dedi.

"BİZ MAĞDUR OLUYORUZ, BAŞKALARI DA OLMASIN"

Konuyla ilgili açıklama yapan Halil Yıldız’ın babası Mehmet Yıldız ise, “Bir yıl önce çocuğumu arıyorlar. 150 kişilik grup halinde alıp Yalova’ya götürüyorlar. Bir anket yapacağız, ankete imza atarmısın diyorlar. Benim çocuğumda ankete imza atıyor. Aradan bir yıl geçiyor. Evime 8 bin TL civarında icra takibi ediyor. Ben bunu araştırdığımda imzaların asılsız olduğunu, imza sirküleriyle birlikte kanıtladım. Şimdi bunlar hakkında Gebze Adliyesi’ne suç duyurusunda bulunacağım. Avukat hanımla görüştüğümde bana 100 bin TL’lik senetiniz var. 8 bin TL’yi ödemeniz halinde 100 bin TL’yi tahsil etmeyeceğiz dedi. Zaten burada imza sirküsü var. Biz bunlara itiraz ettik. Suç duyurusunda da bulunacağız. Biz mağdur oluyoruz, başkaları da mağdur olmasın” dedi.

Sayfa Yükleniyor...