Tanrı hayvanları 'deney' için yaratmış!

Bir ilaç firmasının deneylerde hayvanları kullanmasını onaylayan Malezyalı bakana göre Allah hayvanları deneylerde kullanılmak üzere yaratmış!

31.05.2010 - 13:07

Hayvanların kobay olarak kullanılmasına ilişkin düzenlemelerin olmadığı Malezya'da bir bakan maymun ve farelerin Allah tarafından insanlar deneylerde kullansın diye yaratıldığını söyledi.

Malezya'nın Malacca eyaletinde bir Hitn ilaç firmasınca kurulacak fabrikada hayvanlar üzerinde tıbbi deneyler yapılacak olması, ülkedeki hayvan hakları savunucularının büyük tepkisini topluyor. Yatrıım için Malezya hükümetinin onayını alan Hintli Vivo BioTech şirketi, kuracağı biyoteknoloji merkezinde köpek, maymun ve fare başta olmak üzere hayvanlar üzerinde testler yapacak.

Tepkiler üzerine açıklama yapan ve yatırımı savunan Malacca eyaletinden de sorumlu bakan Muhammed Ali Rüstem, "Allah, maymunları ve fareleri insanların yararına deneylerde kullanılsınlar  için yarattı" dedi.

Her ne kadar Rüstem bu hayvanların laboratuarlarda suiistimale uğaramayacağı sözünü verse de sivil toplum kuruluşları bu konuda bir düzenleme olmayan ülkede ilaç firmasının istediği gibi davranacağı ve hiç bir yaptırıma uğramayacağı kanısında.

Vivo ile imzalanan ortak girişim anlaşması çerçevesinde kurulacak biyoteknoloji tesislerine 141 milyon dolar harcanacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...